Hükümet yetki değişikliği için düğmeye bastı

Hükümet yetki değişikliği için düğmeye bastı
Hükümet yetki değişikliği için Meclis'e tek maddelik teklif sundu...

Son günlerde gündeme bomba gibi düşen skandalların ardından, suskunluğunu bozmayan ve kafalardaki soru işaretlerini gidermeyen Hükümet, kapalı kapılar ardındaki görüşmelerinin ardından, yetki değişikliğine gitmek için düğmeye bastı.

MİT kanununun 26. maddesinde tek maddelik değişiklik yapılıyor.

CMK 250 kapsamına giren soruşturmalarda Başbakan'ın izni alınacak.

26. madde MİT çalışanlarının görevlerini yerine getirirken, görevin niteliğinden doğan veya görevin ifası sırasında işledikleri iddia olunan suçlardan ötürü haklarında cezai takibat yapılmasının Başbakan'ın iznine bağlı olduğunu içeriyor. 

Değişiklik teklifi salı günü Adalet Komisyonu'nda görüşülecek.

Sıcak gündemde neler oldu?


Son günlerde gündeme bomba gibi düşen MİT-PKK görüşmesi ile ilgili olarak karanlıkta kalan datayların netleşmeye başlamasıyla yaşanan olaylar zinciri, Türkiye'nin gündeme bomba gibi düştü.

İlk olarak Başsavcı, daha önce de CHP'nin suç duyurusunda bulunduğu konu hakkında açıklama yaparak MİT-PKK görüşmesinden 3 ismin şüpheli olarak ifadeye çağrıldığını doğruladı.

Ardından MİT'çilerin ifadeye gitmemesi ve dün Başbakanlığa ve Köşke çıkarak "kayıt dışı" görüşmeler gerçekleştirmeleri gündeme bomba gibi düşmüştü.

Hükümet kanadı aydınlatılmak yönündeki çağrılara rağmen suskunluğunu korumuş ve kamuoyunu aydınlatıcı bir açıklama yapmamıştı.

Şimdi ise MİT'çileri ifadeye çağıran Özel Yetkili Savcıların görevden alınıp alınmayacağı merak konusu.(NSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com