Hükümet yine ayırdı: BAĞKUR emekli maaşları ödenmedi

Hükümet yine ayırdı: BAĞKUR emekli maaşları ödenmedi
Bağkur emekli maaşları Bayram'dan önce ödenmedi.
SSK emeklilerinin maaşları bayramdan önce verilirken yaklaşık 2 milyon 439 bin Bağ-kur emeklisinin maaşları bayramdan önce verilmedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklisine bayram öncesi maaş ödenmemesinin ayrımcılık olduğunu ifade etti.
 
Toprak, yazılı açıklamasında, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerine bayram öncesi maaş ödemesi yapılmasıyla ilgili ülkenin birçok yerindeki emeklilerden farklı mesajlar aldığını belirtti. Mesajlarda, emeklilerin isyan ettiğini bildiren Toprak, şunları kaydetti:
 
”BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklisine bayram öncesi maaş ödenmemesi ayrımcılıktır, bölücülüktür, çifte standarttır. Bu ülkedeki farklı toplum kesimleri, sendikaları, meslek kuruluşları arasına bölücülük ve ayrımcılık tohumları eken AKP buna son olarak emeklileri de eklemiştir. BAĞ-KUR emeklisi bu ülkenin üretici kesimini temsil etmektedir. BAĞ-KUR emeklisinin maaşlarının bayramdan önce ödenmemesi bu ülkenin esnafını, sanatkarını ve çiftçisini cezalandırmaktır.
 
Bu anlayış kendi primini ödeyen vatandaşa verilmiş olumsuz bir mesajdır. Hayatının çok büyük bir kısmını devlete ve vatandaşa hizmet için feda etmiş olan Emekli Sandığı mensupları bugün emek verdikleri devlet tarafından mağdur edilmişlerdir.”

MHP'li Akçay da tepkili

Bunun ayrımcılık olduğunu ifade eden MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay da duruma tepki gösterdi.
 
Bağ-kur emeklilerinin maaşlarının da bayramdan önce verilmesi gerektiğini söyleyen MHP Manisa Milletvekili Akçay, “ Hükümet SSK emeklilerinin maaşlarının bayramdan önce verilmesine yönelik bir karar almıştır. SSK Emeklilerinin maaşlarının bayramdan önce verilmesine yönelik bu kararı Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz de destekliyoruz.  Ancak SSK emeklilerinin maaşları bayramdan önce verilirken yaklaşık 2 milyon 439 bin Bağ-kur emeklisinin maaşları bayramdan önce verilmemektedir? Bu nasıl adalettir? Hükümet emekliler arasında bir ayrım mı yapmaktadır? diye sordu. 
(NSK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com