“Hükümetimiz laf değil hizmet üretiyor”

“Hükümetimiz laf değil hizmet üretiyor”
AK Parti İl Başkanı Mehmet Gün, hükümetin 2003 yılından bu yana Uşak'a 720 milyon TL'lik yatırım yaptığını söyledi. Uşak'ın devlet yatırımları noktasında ihmal edildiğini iddia edenlerin gerçekleri söylemediğini savunan Gün, “Şehri

AK Parti İl Başkanı Mehmet Gün, hükümetin 2003 yılından bu yana Uşak'a 720 milyon TL'lik yatırım yaptığını söyledi. Uşak'ın devlet yatırımları noktasında ihmal edildiğini iddia edenlerin gerçekleri söylemediğini savunan Gün, “Şehrimiz hak ettiği destek ve yatırımları AK Parti hükümetleri döneminde aldı” dedi.

Uşak'ı il olduğu tarihten bu yana en fazla yatırım ve hizmeti yapan siyasi iktidarın AK Parti hükümetleri olduğunu söyleyen Mehmet Gün, “İlimize 8 yılda 720 milyon TL yatırım yaptık. Hizmetlerimiz artarak devam edecek. Biz laf değil iş üretiyoruz. Bizim asli görevimiz milletimize hizmet etmek” dedi.
KÖYDES, BELDES, TOKİ, bölünmüş yollar, yeni derslikler, ağaçlandırma ve gölet inşası, sağlık, tarım ve hayvancılık gibi alanlarda Uşak'a harcanan 720 milyon TL'nin rekor sayılabileceğini belirten Mehmet Gün, “Uşak yıllardır ihmal edilmiş ve hak ettiği yatırımların hiç birisini alamamış. AK Parti olarak ülke çapında başlattığımız kalkınma hamlesinden ilimizde hak ettiğini almaktadır. Şehirde zaman zaman ilimizin AK Parti tarafından ihmal edildiği iddiaları gündeme gelmektedir. Bu iddialar kesinlikle doğru değildir. İlimiz sadece sağlık alanında hükümetlerimiz döneminde 95 milyon TL yatırım almıştır. İnşası devam eden modern bir hastaneyi kentimize kazandırıyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanımız daha bir hafta önceki ziyaretinde bakanlık olarak Uşak'a 110 milyon 498 bin TL harcama yaptıklarını bildirdi. İnşa edilen kent ormanlarını, çevre yatırımlarını ve göletleri tek tek anlattı. Uşak daha önceki dönemlerde hep unutulan ve ihmal edilen bir kentti. Son 8 yıl içinde hizmetlerimizle bu unutulmuşluğu ortadan kaldırdık” dedi.
AK Parti'nin sağlıkta dönüşüm, eğitim ve bölünmüş yol projeleri kapsamında da Uşak'a ciddi yatırımlar yaptığını belirten Mehmet Gün, “İl genelinde 18 adet sağlık tesisini hizmete aldık. Bakım onarım, ambulans, tesisleşme ve yeni hastane yatırımları için toplam 95 milyon TL harcama yapıldı. Uşak çiftçisine 2003 yılından bu yana 300 milyon TL destek verildi. Bu yapılan destekleri hiç kimse görmezden gelemez. İlimizin yıllardır özlemini çektiği üniversitemizi kurduk. Fakülte ve öğrenci sayımız her geçen yıl artıyor. Birkaç yıl sonra üniversitemiz çok daha güzel hale gelecek. Bu 8 yılda ayrıca 633 yeni derslik inşa ettik. Çocuklarımızın sıralarına 4 milyon 602 bin 590 adet kitabı ücretsiz olarak koyduk. 2003 yılında hükümetimizin başlattığı yol hamlesi sayesinde ilimize 100 kilometre bölünmüş yol inşa ettik. Bölünmüş yollar için 215 milyon TL harcama yapıldı. Uşak'ta 2002 öncesi sadece 29 kilometre bölünmüş yol vardı. Biz 8 yılda 100 kilometre yol yaparak farkımızı ortaya koyduk. Sivaslı'daki bölünmüş yol çalışmalarımız bittiğinde bu alanda yapılan yatırımlar daha da artmış olacak. TOKİ vasıtası ile 9 ayrı projede 2 bin 172 konut inşa ettik. Bu konutları hak sahiplerine teslim ettik. Yoksullar için de ilimizde konut üretimi başladı. KÖYDES sayesinde ilimizde asfaltsız köy yolu kalmadı. Sağlıklı içme suyu bulunmayan bir tek köyümüz kalmadı. BELDES ile beldelerimize yaklaşık 5 milyon TL destek sağladık. Bütün bu yatırımları topladığımızda 8 yılda hükümetimizin yaptığı hizmet harcaması 720 milyon TL'ye ulaşıyor. Bu hizmetlerin dışında da hizmetler yaptık. 5084 sayılı teşvik uygulaması ile sanayicimize ve işverenlerimize ciddi destekler verdik. Teşvik uygulamasıyla ilimize yaklaşık 400 milyon TL girdi sağlandı. Bu rakamları da hesaba kattığımızda hükümetimizin Uşak'ı ihmal edip etmediğini halkımız daha iyi değerlendirecektir” dedi.
YATIRIMLAR DEVAM EDECEK
AK Parti olarak Uşak'a hizmet getirmeye devam edeceklerini adliye sarayı, müzeler kompleksi, Uşak-Eşme, Eşme-Kula yol çalışmaları gibi projelerin kısa sürede bitirileceğini de bildiren Mehmet Gün, “Biz hiçbir zaman milletimizi aldatmadık aldatmayacağız. Millete efendilik değil hizmetkarlık yapmak için çabalıyoruz. Milletimizde bu nedenle her seçimde bize olan güvenini arttırıyor. Bu dönemde ilimizde ciddi yatırımlar hayata geçirilmiş olacak. Kentsel dönüşüm projesi TOKİ tarafından bitirilecek. Yeni adliye sarayı, müzeler kompleksi projesi bitirilecek. Yıllardır ciddi kazalara neden olan Uşak-Eşme ve Eşme-Kula yollarında genişletme çalışmaları tamamlanacak” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com