"Hükümetin her işi doğru diye dikta ediliyor!"

"Hükümetin her işi doğru diye dikta ediliyor!"
Radikal yazaraı Orhan Kemal Cengiz hükümetin icraatlarının hepsinin meşru gösterilmeye çalışıldığının altını çizen bir yazı yayınladı.

Radikal gazetesi yazarı Orhan Kemal Cengiz, medyada hükümetin her yaptığını meşru göstermeye çalışan meslektaşların olduğunu bunun çarpık bir anlayış olduğunu yazdı.

Yazar bu gazetelerde çok demokrat insanların olduğunu ama bunların bir şekilde susturulduğunu ve bu yöntemi de Sovyet'lerdeki Pravda gazetesinin durumuna benzettiğini ifade etti.

Orhan Kemal Cengiz'in Yazısının İlgili Kısmı İçin Tıklayınız;

 İçlerinde sevdiğim insanların da olduğu bir grubun, Başbakan’ın her yaptığını meşrulaştırmak için gösterdiği gayretleri içim burkularak izliyorum. Biraz yavaşlayın lütfen. Biraz sakinleşin. Biraz durakladığınızda, Türkiye’de bazı gazetelerin Sovyetler Birliği’ndeki Pravda gazetesi gibi çıkmaya başladığını göreceksiniz. Bu gazetelerde vicdanlarının sesini dinleyen insanlar utanç verici yöntemlerle susturuluyorlar. Daha geçen gün dünya sansür tarihine adımızı yazdıracak bir olay yaşadık. Sabah gazetesi kendi ombudsmanı Yavuz Baydar’ın, gazetenin Gezi Parkı yayınlarını eleştiren yazısını sansürledi. Bu da yetmedi, gazetenin genel yayın yönetmeni, Baydar’ı ‘eleştiren’ bir ‘okur mektubunu” köşesinde yayımladı. Bütün bunlarda ciddi bir sorun görmüyor musunuz gerçekten?

Göstericileri barış karşıtlığıyla suçluyorsunuz. Beyler gerçekten ayıp ediyorsunuz. O gösterilerde sizin de çok yakından tanıdığınız, demokratlığından zerre şüphe edemeyeceğiniz pek çok insan da yer aldı. Bunu siz de çok iyi biliyorsunuz. Bütün göstericileri ‘Mustafa Kemal’in askerleri’ gibi göstermeye çalışarak en başta kendi dostlarınıza büyük ayıp ediyorsunuz..." (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com