“Hükümetin yanlış tarım politikaları çiftçiyi perişan etti”

“Hükümetin yanlış tarım politikaları çiftçiyi perişan etti”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Alaaddin Yüksel, hükümetin tarım politikalarını eleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Alaaddin Yüksel, hükümetin tarım politikalarını eleştirdi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Alaaddin Yüksel, İzmir Büyükşehir Belediye Balkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte bugün öğle saatlerinde CHP İl teşkilatını ziyaret etti. Ziyaret sırasında gazetecilere kısa bir açıklama yapan Yüksel, 18 Aralık'ta yapılacak olağanüstü kurultay öncesi il teşkilatı ile bir değerlendirme toplantısı yapmak üzere Uşak'a geldiklerini ifade etti.
18 Aralık'ta yapılacak kurultayın parti için büyük önem taşıdığını ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Alaaddin Yüksel, parti içi sorunların kurultayla sona ereceğine inandıklarını kaydetti. Türkiye'nin içinde bulunduğu dar boğazdan kurtulması için CHP iktidarına ihtiyaç olduğunu öne süren Yüksel, 2011 seçimlerinde iktidara geleceklerini de savundu.
18 Aralık'taki kurultay öncesi il teşkilatlarını ziyaret ederek fikir alışverişinde bulunduklarını anlatan Alaaddin Yüksel, “Ben Genel Başkan Yardımcısı olarak Ege bölgesindeki illeri ziyaret ediyorum.
Son dönemlerde partimize ait yerel yönetimler önemli başarılar elde ediyor. Özellikle Ege Bölgesi'nde yerel yönetimler konusunda çok başarılıyız. Bu anlamda kurultay öncesi arkadaşların fikrini almayı önemsiyoruz. Yaklaşan genel seçimler öncesi çalışmalarımıza hız verdik. Kurultay sonrası halkımıza gidip onların sorunlarını ve çözüm önerilerini anlatacağız. Genel Başkanımız Kılıdaroğlu halktan büyük teveccüh görüyor. 2011 seçimlerinde tek başımıza iktidar olacağız”dedi.
Hükümetin yanlış tarım politikaları nedeniyle tarım ve hayvancılığın her geçen gün kötüye gittiğini ve tarımsal ithalatın arttığını da ifade eden Yüksel şunları söyledi; “AKP'nin yanlış tarım politikaları sayesinde çiftçi perişan durumda. Et fiyatları ve hayvan ithalatı tarımda gelinen noktayı özetliyor. Eskiden Türkiye tarımda kendi kendine yeten 7 ülke arasında yer alıyordu. İktidarın yanlış politikaları sonucu artık Türkiye kendi kendini besleyemez hale geldi. İşsizlik her geçen gün artmaktadır. Ekonomide ki kötü gidiş devam edecek gibi gözüküyor. Bütün bunları halkımıza 2011 seçimlerine kadar kalan sürede anlatacağız. Sanayiyi, tarımı, küçük işletmeleri nasıl kalkındırabiliriz diye hep birlikte tartışacağız. Parti olarak ekonomiden tarıma, sanayiden markalaşmaya ve istihdam üzerindeki ağır yükleri kaldırmak için projelerimizi hazırlıyoruz.Bu projelerimizi halka anlatıp 2011 seçimlerinde ülkeyi AK Parti iktidarından kurtaracağız. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu önderliğinde halkın iktidarını kuracağız”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise açıklama yapmaktan kaçındı.Alaaddin Yüksel basına yaptığı açıklamanın ardından İl Başkanı İsmail Demirel, CHP'li ilçe belediye başkanları, İl Genel Meclisi, Belediye meclisi, il yönetim kurulu üyeleri bir görüşme yaparak kentten ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com