Hükümetin zam teklifine tepki

Hükümetin zam  teklifine tepki
Memur-Sen Kütahya Şubesi'ne üye memurlar, hükümetin 2012'nin ilk 6 ayı için yüzde 3, ikinci 6 ayı için yüzde 3, ikinci yıl için de yüzde 2+3 teklifine tepki gösterdi.
Memur-Sen Kütahya Şubesi'ne üye memurlar, hükümetin 2012'nin ilk 6 ayı için yüzde 3, ikinci 6 ayı için yüzde 3, ikinci yıl için de yüzde 2+3 teklifine tepki gösterdi. 
Zafer Meydanı'ndaki basın açıklamasını Memur-Sen İl Temsilcisi Kamil Uçan yaptı. Uçan, "Maalesef ‘ekonomik büyümede Dünya ikincisi, Avrupa birincisi olduk’, ‘ekonomik gelişmede Avrupa’ya örnek ülke durumundayız’ diyen Hükümetin, Kamu işveren Heyeti aracılığıyla kamu görevlilerine önerilen 2012 yık için yüzde 3+yüzde 3, 2013 yık için yüzde 2+ yüzde 3 zam teklifi komiktir. Komik olduğu kadar da Türkiye’nin ekonomik gerçeklerini yansıtmamaktadır. Biz, toplu sözleşme masasında olduğumuzu sanıyorduk. 
Ancak, bu teklifle karşılaşınca bir an kendimizi Cem Yılmaz’ın gösterisinde gibi hissettik. Ekonomik büyüme ve istikrar noktasında gelişmiş ülkelere örnek oldukları iddiasındaki hükümet ve ekonomi yönetimi, kamu görevlilerine gelişmekte olan veya az gelişmiş değil, gelişmemiş ülkeler düzeyinde maaş zammı teklif etmiştir. Büyük Memur-Sen ailesinin, bırakın bu maaş artışı teklifini kabul etmesini, ciddiye alıp değerlendirmesi bile mümkün değildir. 
Bu çerçevede, 2.5 milyon kamu görevlisi ve 1.8 milyon kamu görevlisi, emeklisi adına, en kısa zamanda Kamu işveren Heyetinden yeni ve gerçekten değerlendirmeye değecek oranda maaş zammı teklifi bekliyoruz" dedi.
Bazı sendika temsilcilerinin de destek verdiği eylem olaysız sona erdi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com