Hükümetten Cemaate büyük gözdağı!

Hükümetten Cemaate büyük gözdağı!
Zaman Gazatesi muhabiri gözaltına alındı...
Son zamanlarda sıkça karşılaştığımız bir olay... Cemaat-AKP, Erdoğan-Cemaat, Hükümet-Cemaat arasındaki soğuk savaş. Her platformda hissedilir şekilde rüzgarlar esiyor. Birbirlerini çok iyi tanıyorlar. Bunun sonucunda da kendi aralarında jestler, restler havalar da uçuşuyor. Medyada da sürekli aralarındaki soğuk savaş dile getiriliyor ancak 2 tarafın mensubları da gerçekçi bir şekil de yalanlayamıyorlar. Mesela Aydınlık Gazetesi aylar önce Erdoğan'ın Cemaatçi işadamlarına kredi verdirmediğine ilişkin haber yaptı. Bu haber internet sitelerinde de çokça yer aldı. Ne AKP'den bir şahıs çıkıp yok öyle bir şey dedi ne de Cemaatten biri çıkıp bu haberi yalanladı. Buna bir sürü örnek verilebilir.
 
Dün Cemaatin İngilizce yayın yapan Today’s Zaman gazetesi AKP oylarının %35'e kadar düştüğünü yazdı. Haberin altın da ise Rumeysa Kiger'in imzası bulunuyordu muhabir olarak. Bu sabah Today’s Zaman gazetesi muhabiri Rumeysa Kiger Taksim'de sadece durarak eylem yapan insanlarla birlikte gözaltına alındı. Bu gözaltılar Zaman Gazetesi'nde hiç bir şekilde yer almazken haber, Today’s Zaman’ın internet sitesinde yer buldu. Ve olay dorulandı. Dün AKP'nin oyları %35'e kadar düştü diye haber yapıyorsun bugün gözaltına alınıyorsun. Sizce bu bir tesadüf olabilir mi? Bu olsa olsa basına sansürdür, basının sesinin kısılmasıdır. Sade vatandaşın gözün de olay bu şekilde gözükürken işin aslı hiç de öyle değildir. Burda basının sesinin kısılmasının yanında Hükümetin Cemaate bir gözdağı verme olayıdır. Hükümetin önce Cemaate sonra herkese güç bende ben ne istersem onu yaparım mesajı yatmaktadır.
 
Erdoğan'ın ve Hükümetin bu söylemlerinden rahatssız olan gençler mizahıyla, zekasıyla, duruşuyla, oturuşuyla firavunlaşanlara başkaldırıyı gerçekleştirdiler. Özgürlüklerin kısıtlanmasının patlaması noktasıydı Gezi Parkı Eylemleri... Benim asıl merak ettiğim konu Cemaat Erdoğan'a ne zaman patlayacak? İşte o zaman görün siz manzarayı. Çünkü 2 yoldaştan daha iyi kimse birbirinin açığını bilemez. İşte o zaman oyun açıktan oynanacak halkta dönen dolapların farkına varacaktır.  (BCA)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com