Hükümetten cevabı alınamayan 3 soru!

Hükümetten cevabı alınamayan 3 soru!
Hürriyet Gazetesi yazarlarından Mehmet Y. Yılmaz kendisinin de sık sık dile getirdiği ancak bir türlü cevap alamadığımız soruları yineledi.

Belli ki birileri gündemden düşüp unutulması için soruları görmezden geliyor. Ancak Hürriyet yazarı dünkü AKP kongresinde kullanılan "gidiyorum gündüz gece" eserine atıf ile "soruyorum gündüz gece" diyerek bir türlü cevap alınamayan o üç soruyu yineledi. Umarız bu sefer kulak ardı etmekten vazgeçip bu sorularla yüzleşme cesaretini gösterebilirler.
Mehmet Y. Yılmaz'ın bugünkü yazısından ilgili bölüm şu şekilde:

Soruyorum gündüz gece!

BU yazıyı yazdığım dakikalarda AKP Kongresi’nde Âşık Veysel’den “iki kapılı bir handa gidiyorum, gündüz gece” çalıyordu.
Onun için bu hafta sizlere pazartesi sorularımıza eşlik etmek üzere bu türküyü armağan etmek istiyorum. Rahmetli Âşık Veysel sağ olsaydı, eserinin bir siyasi parti kongresinde malzeme yapılmasından sanıyorum ki hoşlanmazdı, onun için bu eseri siyasi mülahazalarımızın dışına çıkarak dinleyelim derim.
Buyurun sorularımıza geçelim:
1– KPSS sorularını çalıp dağıtan çete, Başbakan’ın MİT ve Emniyet Genel Müdürü’ne verdiği “Yakalayın ve dosyayı önce bana getirin” talimatına rağmen hâlâ yakalanabilmiş değil.
Bazen şeytan dürtmüyor da değil: Acaba bu kurumlar suçluları bulup, dosyayı önce Başbakan’a getirdiler de dosya oralarda bir sümenin altında mı kaldı?
Bilebilmemize olanak yok tabii. Ankara’daki savcılığın da soruşturmanın hangi aşamada olduğuna ilişkin bir açıklama yapmamakta ısrarlı olduğunu da belirteyim ve tekrar sorayım: KPSS çetesi neden hâlâ yakalanamadı?
2– Bülent Arınç, bu milletvekilliği dönemi bitince artık aktif siyasi hayattan çekilecek ama ismi üzerinde yaratılan bir muamma o zamana kadar çözülecek mi, gerçekten çok merak ediyorum.
Başbakan Yardımcısı’na bir suikast girişiminde bulunulacağı, bunu planlayanların yakalandığı söylenmiş, kozmik odalar da aranmıştı ama ortada ne iddianame var, ne de zanlılar. Soruyorum, yanıt alamıyorum: suikastçıları koruyan birileri mi var, yoksa bu gündem değiştirmek için uydurulmuş bir palavra mıydı?
3 – Suudi Arabistan Kralı’nın gittiği her ülkede devlet büyüklerinin eşlerine pahalı mücevherler hediye ettiğini yıllar önce Ekvador Devlet Başkanı’nın bir demecinden öğrenince sormuştum. Çünkü Kral Ekvador gezisinden çok kısa bir süre önce bizim memlekete de bir ziyarette bulunmuştu: Suudi Arabistan Kralı’nın devlet büyüklerimizin eşlerine armağan ettiği mücevherler beyan edildi mi?
O gün bugündür bir yanıt yok. Belli ki beyan işi ihmal edildi, Kral’ın verdiği hediyeler sanki şahsi bir hediye imiş gibi sandığa kaldırıldı. Ben yine de sorayım: Kralın verdiği armağanlar nerede? Kanunlar gereği beyan edilip, Hazine’ye devir işlemi neden ihmal edildi?

(Mehmet Y. Yılmaz\Hürriyet)
(KKE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com