Hükümetten 'Ekonomi Açılımı' Bekliyoruz

Hükümetten 'Ekonomi Açılımı' Bekliyoruz
Demokratik Sol Parti Kütahya İlçe Merkez Başkanı Osman Çelik yaptığı basın toplantısında Türkiye'nin içinde bulunduğu ortamın hiç de iç açıcı olmadığını vurgulayarak, Ülke'nin gerçek gündeme ne zaman döneceğini merak ettiklerini belirterek, Hükümett

Demokratik Sol Parti Kütahya İlçe Merkez Başkanı Osman Çelik yaptığı basın toplantısında Türkiye'nin içinde bulunduğu ortamın hiç de iç açıcı olmadığını vurgulayarak, Ülke'nin gerçek gündeme ne zaman döneceğini merak ettiklerini belirterek, Hükümetten ekonomi açlımı beklediklerini söyledi.

Demokratik Sol Parti Kütahya İlçe Merkez Başkanı, Ülkenin gerçek sorunlarına inmek gerektiğini söyledi. Türkiye'de milyonlarca insanın işsiz olduğunu söyleyen Çelik, 230.000 eğtim fakültesi mezunu öğretmenlerin de atama beklediğini belirtti. Çelik 721 kamu kuruluşunun hükümet tarafından satıldığını ifade ederek, Cumhuriyet tarihinin en büyük borçlanmasının bu hükümet döneminde girildiğine dikkat çektti. 2010 yılının ilk ayların da tüketim ürünlerinin büyük bir kısmına zam yapıldığını söyleyen Çelik, yapılan bu zamnlarla hangi yatırımların yapıldığını mevcut hükümete sorduklarını belirtti. Gereksiz olarak yapılan bu zamlarla üretimin durdurulduğunu savunan Çelik Hükümettin üretimi bitirdiğini, insanların tüketime zorlandığını söyledi.
Hükümettin düzeltmeye çalıştığı sorunlarda hep sınıfta kaldığına değinen Çelik; ''Sağlık sorunlarına el attınız tüm sağlık çalışanlarını ve eczacıları ayaklandırdınız. Habur'da hukuk farklı, Silivri'de farklı, Deniz Fenerin'de farklı.Teröriste kibar, tekel işçisine gaddar davrandınız.''dedi.
Haktan hukukuktan söz eden AK Parti hükümetinin asgari ücrete 30 TL zam yapması ne hakka girer nede hukuka girer dedi.
Dünyanın en pahalı mazotunu Türkiye'de yaşayan çiftiçilerin kullandığına dikkat çeken Çelik, bu tür uygulamalara neden olan AKP hükümetinden bir an önce bu ülkenin kurtarılması gerektiğini belirtti.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com