Hükümetten o valiye ilk tepki geldi!

Hükümetten o valiye ilk tepki geldi!
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün Afyonkarahisar’da 25 askerin şehit olduğu patlama sonrasında bölgeye giden Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel’e hediye veren Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu eleştirdi.
NTV televizyonunun canlı yayınına katılan Bakan Ergün, kamuoyunda tartışma yaratan Valilikteki hediye görüntülerine ilişkin soruları cevapladı.
 
Vali Balkanlıoğlu’nu eleştiren Ergün, “O hediye takviminin o günkü şartlar altında kenara konulması icap ederdi” dedi.
 
Ergün konuyla ilgili şöyle konuştu:
 
“Bunlar teamül olabilir ama, o gün o ortamda bu teamüllerin bir kenara konulması şahsen icap ederdi yani. Siz valiliğe gelen birisine kuşkusuz her zaman hediye takdim edebilirsiniz, ama o hediye takviminin o günkü şartlar altında kenara konulması, konunun ehemmiyeti üzerindeki görüşmelerin ön planda olması icap ederdi. Maalesef bizde bazen işte şekil esasın üstünü örtebiliyor. Bu bir şekildir ama, işin özünü örten bir şekil haline dönüşmüştür. Bunların dikkate alınması, dikkat edilmesi gereken bir husustu şahsen. Hani ama biraz istismar ediliyor. Evet, bu tutum o gün itibariyle gösterilmesi gerekmeyen bir tutum olabilir, bir hediyeleşme söz konusu olmayabilirdi. Ama olması istismar edilmesini de gerektirmez. Biraz fazla istismar edildiğini de düşünüyorum şahsen.”
 
ELİTAŞ DA ELEŞTİRMİŞTİ
 
AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da görüntüleri eleştirerek "Basına kapalı yap o zaman. Hayat devam ediyor, doğru, ama milleti rahatsız eden bu iş doğru değil" demişti.
 
ÇELİK 'GELENEK' DEMİŞTİ
 
Olayın hemen ardından Hürriyet Dünyası’na değerlendirmede bulunan AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik ise, “Bunun anlamı, Anadolu’da olan, gelene gidene ikramda bulunma geleneği. Bizde taziye evinde de ikramda bulunulur, mezarlıklarda lokum dağıtılır” şeklinde konuşmuştu. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com