Hükümetten savcılara ucuz silah sözü

Hükümetten savcılara ucuz silah sözü
Son olarak Başsavcı Murat Uzun'un öldürülmesi 'Hükümet görev yerinde olan savcıyı bile koruyamıyor mu?' sorusunu gündeme getirmişti.
Tunceli Ovacık Başsavcısı Murat Uzun’un şehit olması, diğer savcıları isyan ettirmiş ihmale tepkiler çığ gibi büyümüştü.
 
Tunceli Nazımiye Savcısı Fatih Yücel, Şubat ayında koruma talebinde bulunduğunu belirtip, Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz'a seslenerek, ''Koruma istedim. 7 aydır tenezzül edip cevap vermedin. Delikanlı gibi çık, ‘fazladan 100 polis olduğu halde kıramayacağım kişiler şu kardeşlerimizi ilçeye gönderme diyor’ de, alnından öpeyim seni'' siyerek tepkisini dile getirmişti.
 
Hakim ve savcıların özel paylaşım sitesi olan adalet.org’da yer alan çok sayıda mesajda, korunma taleplerine uzun süre sonra yanıt verildiği, verilen yanıtların çoğunun ise olumsuz olduğu paylaşıldı.
 
Adalet Bakanı Sadullah Ergin'den dün konuyla ilgili bir açıklama geldi. Bakanın geç kalınmış sözünde savcılara verilecek silah için 'uygun fiyatlı' sıfatını kullanması da dikkat çekti.
 
Bakan, Ovacık Başsavcısı Murat Uzun'un şehit edilmesinin ardından hakim ve savcılara uygun fiyatla silah temin edileceğini açıkladı.

MURAT UZUN ÖLDÜRÜLEN İLK SAVCI DEĞİL
 
Geçtiğimiz Şubat ayında, Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç,  Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmişti. (NSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com