Hükümetten valiye doğum günü hediyesi!

Hükümetten valiye doğum günü hediyesi!
Son valiler kararnamesinde merkeze alınan AKP'li Vali Memduh Oğuz devletin malıyla millete caka sattı.

AKP'nin skandalları bitmek bilmiyor. Devletin malını yağmalayanlar, milleti maymun edip oynatanlar, belediyenin borçlarını bir telefonla sildirenler.. Ülkemiz yıllar yılı böyle yolsuzluk ve pişkinlik görmedi desek abartmış olmayız herhalde.

Valiler kararnamesindeki bir çarpıklık da var ki akıllara zarar. Valiyi merkeze alarak boş boş gezdiriyorlar fakat vasfı ve maaşı aynen devam ediyor. Yani devlet vatandaştan aldığı vergileri hiç bir iş yapmayan adamlara dünya kadar ödenekler ve maaş olarak veriyor. Son olarak merkeze alınan Isparta Valisi Memduh Oğuz, 5 yıldızlı otelde verdiği iftar için 100 bin lira ek ödenek çıkarttı.

Özel uçakla başka kente güzellik salonu açılışına giden Isparta Valisi Memduh Oğuz, son valiler kararnamesiyle merkeze çekildi. Ramazan Bayramı’ndan sonra Isparta Valiliği’nden emekli olacak Oğuz, 5 yıldızlı Barida Oteli’nde iftar yemeği verdi. Yemeğe milletvekili, belediye başkanı, garnizon komutanı, rektör, emniyet müdürü, müftü, kaymakamlar, STK temsilcileri, mahalle ve köy muhtarlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Acil toplantı yaptılar

İftar yemeğinin parası tartışma konusu oldu. Valilik, İl Özel İdaresi’nden ek ödenek istedi. Bunun üzerine acil toplanan idare 100 bin TL’lik ‘temsil, ağırlama, tören gideri’ için ek ödenek çıkarttı. Ek ödenek parası 5’e karşı 6 oyla kabul edildi. İftar programına katılan tüm davetlilere Vali Oğuz’un yazdığı İlim Şehri Isparta kitabı ile Isparta Türküleri CD’si hediye edildi.

Valiye Doğum günü hediyesi!

Yeni valiler kararnamesinde bir ayrıntı daha göze batıyordu. 4 Ağustos tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan yeni kararnamede Isparta, Şırnak ve Bayburt valileri ile ilgili bölüm, Vali Dr. Memduh Oğuz’un doğum tarihi olan 9 Ağustos tarihine göre düzenlendi ve bu şekilde Vali Oğuz’un Isparta Valisi olarak emekli olması sağlandı. Vali Oğuz, hükümetin bu kıyağına karşılık Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Twitter hesabından teşekkür ederek daha önce özel uçakla kuaför ziyeretindeki aymazlığını göstermeye devam etti.

Öte yandan, emekliye ayrılacak olan Isparta Valisi Memduh Oğuz’un yerine Şırnak Valisi Vahdettin Özkan atandı.
(AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com