Hür Adam'dan "Che" Çıkışı

Hür Adam'dan "Che" Çıkışı
Bediüzzaman'ı canlandıran Mürşit Ağa Bağ, Sadri Alışık Ödüllerinde 'En İyi Erkek Oyuncu' dalında ödüle en yakın isim olarak görülüyor..

Türkiye'de sinema ve tiyatro dallarında tek ödül veren "Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri"nin 16'ıncısı 25 Nisan'da gerçekleştirilecek. Atilla Dorsay'ın jüri başkanı olduğu ödüllerde 'En İyi Erkek Oyuncu' dalında büyük bir çekişme yaşanacak gibi görünüyor.

İkisi onur, dördü özel ödül olmak üzere toplam 25 kategoride ödülün dağıtılacağı gecede Cem Yılmaz (Av Mevsimi), Mürşit Ağa Bağ (Hür Adam Bediüzzaman Said Nursi) ve İsmail Hacıoğlu (Çakal) 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülünü almak için yarışacak.

İnternet forumlarında ödüle en yakın aday olarak gösterilen oyuncu Mürşit Ağa Bağ, "İlk sinema filmimde aday gösterilmiş olmam beni çok mutlu etti. Sürekli etrafımda bir savaş veriyorum. Böyle bir emeğin fark edilmesinden onur ve gurur duydum. İnşallah sonucuna da ulaşırız" dedi.

Profesyonel oyuncuyum

Her rolün altından başarıyla kalkabileceğine inandığını belirten Bağ şunları söyledi: "Şimdiye kadar yaptığım bütün işleri kabul ettirdim. Böyle bir özgüvenim var. Hiçbir rolden korkmuyorum. Korkmuş olsaydım böyle bir filmde oynamazdım. Başaramasanız ceketinizi alıp bu piyasaya terk etmeniz gerekir. Allaha şükürler olsun ki yüzümüzün akıyla çıktık. Profesyonel bir oyuncuyum. Yarın öbür gün Che Guevara'yı oyna deseler yine oynarım. Toplum ahlakını aile yapısını bozacak, bir takım sinema adı altında ahlaksızlığın var olduğu projeler içersinde yer almak istemem."

Cem Yılmaz'a şans tanımadı

Yarışmada Cem Yılmaz'a ödül vereceklerini zannetmediğini söyleyen oyuncu, İsmail Hacıoğlu ile kendisi arasında bir seçim yapılabileceğini ifade etti. Bağ şöyle konuştu: "Cem Yılmaz yardımcı oyuncu olduğu için bir daha aynı hataya düşülmez. Jüriye kalmış, ödül kime giderse gitsin üzülmem. Ödülü alanlar da, verenler de insandır. Bu yüzden hiçbir şeye üzüntü duymam. İnşallah hak eden alır. Ödülü aldığımız takdirde ayrımcılığa gitmemiş olduklarını gösterirler. İşe sanatsal tarafından bakıldığının ispatıdır. Ödülü asıl alması gereken yerden, Bursa'da Saidi Nursi'yi tanıyan öğrencilerinden aldım. Onlar tarafından böyle bir şekilde onurlandırılmak sanatın ötesinde başka bir maneviyat. İnşallah sinema camiasının ödülünü de almış oluruz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com