Hür Adam'ın Yapımcısı Özür Diledi

Hür Adam'ın Yapımcısı Özür Diledi
Mehmet Tanrısever: Seyircilerimizi üzdüysek, özür diliyorum...

Özellikle geçtiğimiz gün Kanaltürk'teki Merkez Siyaset Programında Bugün gazetesi yazarı Nuh Gönültaş'a mikrofon fırlatma olayıyla gündeme gelen Hür Adam filminin yapımcısı ve yönetmeni Mehmet Tanrısever, medyadaki kendisiyle ilgili tartışmalara bir basın açıklaması yaparak cevap verdi.

İşte Mehmet Tanrısever'in açıklaması:
"Sanayici, girişimci ve yapımcı-yönetmen olarak 25 yılı aşkın kamuoyunda biliniyorum. Ruhumun arayışı ve kariyer hedefim; mümin insanlara bu ülkenin manevi kaynaklarını ve üzeri örtülen hazinelerini sanat dili sinema ile gün ışığına çıkarmaktadır.

YOLCULUK KERVANA DÖNÜŞTÜ
Birikimim, hafızam ve vicdanım, ruhuma heyecan veren yüreğimin coşkusuyla bu yolda yürümeye devam edecektir. Rabbimden niyazım budur.

Bu yolculuk, kervana dönüştü. Son filmimiz "HÜR ADAM" ile bu kervanın; dua eden, tavsiyede bulunan, eleştiren ve heyecanla sahiplenen dostlarla katlandığını görmekteyiz.

CEMAATE ŞÜKRAN BORÇLUYUM
Başta Türkiye olmak üzere dünya seyircisine arz ettiğimiz, "HÜR ADAM" filmi, beraberinde meşakkatin en tatlısını, sabrın en zorunu ve bazen takatin en kritiğini lütfetmiştir.
Camialara teşekkür ediyorum. Bediüzzaman Said Nursi gönüllülerine ve ilgi duyan/duymayan herkese bu takdimimle anılmak istiyorum.

Son günlerde, medyada devam eden "HÜR ADAM" tartışmaları içerisine, kritik yapmak ve beklentilerimizi ifade babından biz de girdik.

Feryadımın tepki biçimi, sadece bu davaya gönül verenlere kardeşçe bir davettir ve duyarlılık talebidir.

Cemaatlerin muazzez hizmetlerine şükran borçluyum.

BU HÜR ADAM MESELESİDİR
Tepkim, maksadını aşan beyanlarım, cemaatlere ve sessiz vicdanlara değil, kurum ve kurumsal düzeyde duyarlılık zaafı gördüğüm kişiler ile temsilci konumundaki yöneticileredir. Bünye içi hassasiyet ve tutarlılık eksikliği gösteren bu davranışı hak etmediğimi kitle hukuku adına ve kamu vicdanı algımla ifade etmeye çalıştım. Böylesi devasa bir projenin ve manevi şahsiyetin kamuoyuna takdimi, teşviki ve özendirilmesi, daha güçlü ve etkileyici olmasının sağlamasının, sağduyu sahibi medyanın, özellikle muhafazakâr basının asli bir sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Bu bir Tanrısever meselesi değil, "HÜR ADAM" meselesidir.

ÖZÜR DİLİYORUM
Kamuoyuna bu açıklamayı yapma ihtiyacı duymamın sebebi, maksadımın kısmen anlaşılmadığı kitlelere bir düzeltmedir.

HÜR ADAM, sonuç olarak hedefine ulaşmıştır. Türkiye'nin gizli tarihi olan Said Nursi hakkında farklı kesimlerin müzakeresine vesile olmuştur. Sinema kapıları Said Nursi'ye açılmıştır.

Bütün seyircilere, camialara ve vatandaşlarımıza iyi seyirler diliyorum. Seyircilerimizi üzdüysek, özür diliyorum."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com