Hurda araç uyarısı...

Hurda araç uyarısı...
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 1985 Model ve daha eski Motorlu Taşıtların hurdaya ayrılmalarına ilişkin vergi ve ceza düzenlemeleri hakkında tüm vatandaşlar Vergi Dairesi tarafından bilgilendirildi.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 1985 Model ve daha eski Motorlu Taşıtların hurdaya ayrılmalarına ilişkin vergi ve ceza düzenlemeleri hakkında tüm vatandaşlar Vergi Dairesi tarafından bilgilendirildi.
Gediz Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Topal tarafından yapılan yazılı açıklamada; 36 Seri Numaralı Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği gereğince 1985 Model ve daha eski Motorlu Taşıtların 31.12.2011 tarihine kadar İl Özel İdarelerine bedelsiz olarak teslim eden ya da makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Hurda Müdürlüklerinden herhangi birine teslim eden Gerçek ve Tüzel kişiler adına 31.12.2011 tarihine kadar tahakkuk etmiş ve ödenmemiş olan M. T. V. ile bu vergiye ilişkin Gecikme Zammı, Gecikme Faizi, vergi cezaları, 28.02.2009 tarihine kadar tescil plakasına kesilen İdari Para cezaları terkin edilir.
Motorlu Taşıtlarını Noter satış senediyle veya Kamu Kurum ve kuruluşlarından satın alıp, ilgili Trafik Tescil kuruluşunda tescil ettirilmemiş olan gerçek ve tüzel kişiler 31.12.2011 tarihine kadar kayıt ve tescil işlemlerini tamamlayarak yararlanabilirler.
Bu tarih itibariyle mevcut olmayan Motorlu Taşıt vasfını kaybetmiş olan 1998 ve daha eski taşıtların bu durumlarını kanaat verici belgelerle tevsik edilmesi veya ilgili trafik tescil kuruluşu nezdinde adlarına kayıtlı olanlar tarafından yazılı bildirimde bulunulması halinde bu taşıtlara ait M. T. V.lerin 1/4ünü 31.12.2011 tarihine kadar ödemesi şartıyla kalan vergi aslı, Gecikme, zammı, Gecikme Faizi, Vergi cezaları, tescil plakasına kesilen İdari Para cezalarının tamamından vazgeçilir ve Trafik tescil kayıtları silinir.
Gediz Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Topal, yeni düzenlemeler hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların Gediz Vergi Dairesi Müdürlüğüne müracaat etmelerini istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com