Hurda Telefonlar Öğrencilere

Hurda Telefonlar Öğrencilere
Eskişehir'de bir cep telefonu bayisi, okullarda kameralı ve MP3 çalan telefonların yasaklanması ile eski model cihazlara ilginin arttığını söyledi.

Eskişehir'de bir cep telefonu bayisi, okullarda kameralı ve MP3 çalan telefonların yasaklanması ile eski model cihazlara ilginin arttığını söyledi.
Eskişehir'de cep telefonu tamiratı ve satıcılığı yapan Yücel Çetemen, velilerin çocuklarına kamerasız cep telefonu aldığını söyledi. Okullarda kameralı, MP3 çalarlı telefonların yasaklanmasından sonra, ilk çıkan kamerasız telefonlara rağbetin arttığını belirten Çetemen, 'Çoğu bozuk ya da hurda olduğu için eski telefonları tamir edip satıyoruz' dedi.
Çetemen, 'Veliler, okula giden çocuklarını merak ettikleri için yanlarında cep telefonu olmasını istiyor. Okullarda da kameralı ve MP3 çalarlı cep telefonları yasak olduğu için piyasaya ilk çıkan eski telefonlardan alıp çocuklarına veriyorlar. Cep telefonu satıcılarında eski telefon olmadığı için hurdadaki telefonlar değerlendiriliyor' diye konuştu.
Eski cep telefonlarının yeni çıkan telefonlara göre daha sağlam olduğunu ifade eden Çetemen, 'Yeni çıkan cep telefonları elektronik telefonlar olduğu için çok hassas. Eski cep telefonları mekanik olduğu için daha sağlamdı. Bir şeyin özelliği ne kadar çoğalırsa arızalanma ihtimali de o kadar artar. Okulların açılamasıyla beraber vatandaşlar yeni telefon almak yerine eski telefonlarını tamir ettirmeyi tercih ediyor. Şu anda yeni telefon satmıyoruz. Evlerdeki eski telefonları ya da dükkanlarımızda bulunan hurda telefonları tamir ediyoruz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com