Hürriyet AKP'nin Dümen Suyuna Girdi!

Hürriyet AKP'nin Dümen Suyuna Girdi!
Akşam gazetesinin Bekir Coşkun ve Emin Çölaşan'la yaptığı röportajın bugün son bölümü yayınlandı. İşte Röportajdan öne çıkam bölümler...

Röportaj uzayınca Çölaşan uyardı, 'Bunlar gazeteye sığmaz. Artık keselim!' Coşkun da destekledi, 'Emin müteahhitlerle yemeğe gidecek. Benim de namaza yetişmem gerek!'

Şu an basının amiral gemisi hangisi?

E.Ç. Yok. Bir amiral gemisinin çıkmasına koşullar da elvermiyor, olması da gerekmiyor.
B.C. Cumhuriyet! Hangi gazete bugün laiklik, çağdaşlık için mücadele ediyorsa o gazete savaş gemisidir. 'İyi ki varsın Hürriyet. Sen kaşını çattığın zaman Türkiye'de birçok şey değişebilir' diye yazmıştım. Aydın Doğan bu yazıyı çok sevmişti. Her gördüğünde 'İyi ki varsın Bekir' diyordu. Hürriyet'e bakınca tanıyamıyorum.

Ertuğrul Özkök, 'Çölaşan ile yayın ilkeleri nedeniyle anlaşmazlığa düştük, Bekir Coşkun kendi arzusuyla ayrıldı, Oktay Ekşi kendisi istifa etti' diyor.

E.Ç. Ciddiye alınacak biri değil. Patronun sözcüsüdür. Çok büyük hata yapmıştır. Bir zamanlar amiral gemisi olan Hürriyet'i bugün AKP'nin refakat gemisine dönüştürmüştür. Kovduk diyemiyor.
B.C. Bu dönemin sonuna geliyoruz. Vatandaş, 'Hayatımızda hiçbir şey değişmedi. Değişen sadece Anayasa Mahkemesi ile HSYK' diyecek. Referandum öncesi üniversitede türbanı konuşuyorduk, şimdi ilkokulda türbanı konuşuyoruz.

Fehmi Koru'nun fasıl davetinin konuğu Aydın Doğan'dı geçen hafta.

E.Ç. Ben Aydın Doğan'a kızıyordum. Şimdi onun adına üzülüyorum, acıyorum. Kendi düşen ağlamaz. Sarı öküzü bir kez verdin mi arkası gelir. Bunu yaşayarak öğreniyor.

Yazılarınız ve açıklamalarınıza bakılırsa artık Doğan Grubu'nda çalışma ihtimaliniz yok.

B.C. Yok tabii. Okuyucularım 'yerini buldun' diyor. Türkiye tekrar çağdaşlık yoluna girdiği zaman ki çok yakında olacaktır, çekiliriz köşemize. Çırak yetiştirmekte geç bile kaldık.
E.Ç. Benim için de öyle bir ihtimal yok. Tahmin ediyorum, Sözcü son durağımdır.  Zaten gel bizde yaz diyecek bir ikinci bir gazete göremiyorum.

Balbay ile Özkan'ın cezaevinde bu kadar uzun süre kalmasını siyasi iktidarın temsilcileri de eleştiriyor.

E.Ç. Haksızlığı görmeye başladılar.
B.C. Zalimin bile merhamet duygusu varmış. Azrail bile ağlarmış  can aldığında...

Akşam

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com