Hürriyet trenine Kütahya ilgi göstermedi

Hürriyet trenine Kütahya ilgi göstermedi
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ve Hürriyet Gazetesi işbirliği ile yola çıkan "Hürriyet Hakkımızdır Treni" Kütahya'ya geldi. Ramazan Bayramının ikinci günü Kütahya'ya gelen trene halkın ilgi göstermemesi dikkat çekti.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ve Hürriyet Gazetesi işbirliği ile yola çıkan 'Hürriyet Hakkımızdır Treni' Kütahya'ya geldi. Ramazan Bayramının ikinci günü Kütahya'ya gelen trene halkın ilgi göstermemesi dikkat çekti.
Toplumun insan hakları konusunda bilinçlenmesini sağlamak amacıyla uygulanan proje kapsamında yola çıkan trene katılımın az olması, proje ortaklarından Hürriyet Gazetesi'ne tepki olarak değerlendiriliyor. Hürriyet,  geçtiğimiz yıl Bölcek'te bir okulun açılışına katılan yerel kıyafetli kadınların fotoğrafına 'Burası Afganistan değil Türkiye!' yorumunu yapmıştı. Bunun üzerine ortak açıklama yapan Kütahya'daki sivil toplum kuruluşları Hürriyet Gazetesi'ni kınamışlardır.
Tren, Bandırma Garı'nda, Gar Müdürü Gazi Yıldırım, gar çalışanları ve az sayıda vatandaş tarafından karşılandı. Hürriyet Kurumsal İletişim Müdürleri Emel Armutçu ve Evrim Sümer, katılanlara treni gezdirerek, etkinlikler hakkında bilgi verdi.
Müzik, seminer, tiyatro, sergi, çocuk oyunları gibi etkinliklerin gerçekleştirildiği tren daha sonra Eskişehir'e hareket etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com