Hürriyet'e şok suçlama

Hürriyet'e şok suçlama
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı'ndan Hürriyet gazetesinin internet sitesine manüplasyon suçlaması

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden Hürriyet gazetesinin internet sitesine ağır bir suçlama geldi. Dekanlık'tan yapılan açıklamada fakültenin öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Emel Güler Yılmaz’ın kocası Yrd. Doç. Dr. Yalçın Yılmaz'ın arkadaşlık ilişkilerini kullanarak, sınıf arkadaşı Hürriyet muhabiri Ali Atar vasıtasıyla gerçek dışı haberlerle gazeteyi manüple ettiği iddia edildi.

Dekanlığın iddiasına göre hurriyet.com.tr'de yayınlanan “Kadın doçente master koruma” başlıklı haber arkadaşlık ilişkileri sonucunda tek taraflı olarak yayımlandı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı’ndan yapılan açıklama ve paylaşılan belgelerde Hürriyet'in internet sitesinin manipülasyona alet edildiği vurgulandı.

5 Ekim 2012 tarihinde sitede yer alan haberin gerçek dışı bilgilere dayanılarak oluşturulduğu belirtilen dekanlığın açıklamasında olay şu şekilde ortaya koyuldu:

“02.08.2012 tarihinde, yeni göreve başlayacak öğretim üye ve yardımcıları da gözönünde bulundurularak yeni bir yerleşim planı hazırlanmıştır. Bu çerçevede öğretim üyelerinin tamamına yakınının yerleri kıdem ve ünvanlarına göre yeniden düzenlenmiştir. Dolayısıyla bir profesörün bir araştırma görevlisiyle oturması yerine, öğretim üye ve yardımcılarının olabildiğince birbirleriyle bir arada oturabileceği bir plan oluşturulmuştur. Bütün akademik kurumlarda benzer uygulamalar yapılmaktadır. Haberde adı geçen iki öğretim üyesi dışında tüm öğretim üyeleri yeni yerlerine zamanında taşınmıştır. 02 Ağustos 2012’de başlayan resmi yazışmalar süresince adı geçen iki öğretim üyesi inatla ve ısrarla yerleşim planına karşı çıkarak odayı boşaltmadıkları için odalarına yerleşecek öğretim üyeleri de açıkta kalmışlardır. Haberde haber değeri olmalıdır. Bir kurumun yerleşim planını ihtiyaçlar doğrultusunda düzenlemek yetkisi münhasıran yönetimin uhdesindedir. Bunda kamu yararı ve kurumun menfaatleri gözetilir. Fakültemizde de bu yapılmıştır. Ekteki belgeler sürecin işleyişi hakkında Fakültemizde gerçekleşen yazışmaları içermektedir. Yasal hakkımız saklı olmak üzere konuya dikkatinizi çekmek istiyoruz.”(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com