Hüseyin Aygün meselesi yok

Hüseyin Aygün meselesi yok
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, MYK sonrası parti adına açıklama yapıyor.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, genel merkezdeki basın toplantısında MYK’nın altı ana gündem maddesini açıkladı. Haluk Koç Paris'te olduğu için açıklamayı Tekin yaptı.

Hüseyin Aygün ile ilgili açıklama yapan Tekin, “CHP üç beş insanın bir araya gelerek kurduğu bir parti değildir. Siparişlerle kurulmuş bir parti değildir. Hüseyin Aygün ve başka bir iç meselemiz yoktur. Biz ülkenin sorunları ile meşgulüz” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’le ilgili “Sorun olmaktan çıktı, rahatlayın. Hiçbir sorunumuz yok. CHP’de bundan sonra iç meseleler konusunda bir şey duyamayacaksınız” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, toplantının ardından yaptığı basın açıklamasında MYK’da 6 maddenin ele alındığını, öncelikli olarak terör meselesinin masaya yatırıldığını ifade etti.

Tekin, “MYK’mızda çıkan karar, bu konuyu yakınen izliyoruz. Genel Başkanımız özellikle bu konuyla ilgili hassasiyetlerini bildirmişti” diye konuştu. Tekin ancak iktidar yetkililerinin konunun ciddiyetinin farkında olmadığını ifade ederken, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in açıklamalarını eleştirdi.

Tekin, “Süreci dejenere eden, baltalayan, ciddiyetsizliğin ötesine varan cümleler kullanıldı. Bir tarafta barış diyeceksiniz, öbür tarafta, barışın bütün yollarını tıkayacak cümleleri kullanmayı kamuoyunun takdirine sunuyorum” diye konuştu.

MYK’da işsizlik konusunun da ele alındığını belirten Tekin, partide işsizlik ve esnafla ilgili bir çalışma grubunun oluşturulduğunu kaydetti. Dış politika konusunda ise Fransa’nın Mali’ye müdahalesine değinen Tekin, Türkiye’nin bu konuda sessiz kalmasının sıkıntılı olduğunu, BM’nin, uluslararası hukukun devreye girmesi gerektiğini belirtti.

Tekin, toplantıda Çin gezisinin de değerlendirildiğini ifade ederken, Çin gezisinin ardından Kılıçdaroğlu’na Ortadoğu ülkelerinden ziyaret talepleri geldiğini belirterek, Mısır ve Ürdün’den gelen çağrıların değerlendirileceğini söyledi.

“AYGÜN KONUSU ABARTILACAK BİR ŞEY DEĞİL”

Tekin, açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Tekin, Paris’te öldürülen PKK’lı Sakine Cansız’ın ailesine taziyede bulunması ve twitter’da Rum Yazar Dido Sotiruyu’nun kitabından yaptığı paylaşımla parti içinde tartışmaya neden olan Hüseyin Aygün’le ilgili soru üzerine, Aygün’ün toplantında gündeme gelmediğini ifade etti. Tekin, “Aygün iç sorunumuzdur. Kendi içimizde konuşulabilecek şeyler. Abartılacak bir konu da değil” dedi. Tekin, Aygün’le ilgili bir diğer soru üzerine de “Sorun olmaktan çıktı, rahatlayın. Hiçbir sorunumuz yok. Ne Hüseyin Aygün sorunumuz ver ne de CHP’de bundan sonra iç meseleler konusunda bir şey duyamayacaksınız” diye konuştu.

DİSİPLİN GÜNDEMDE YOK

Öte yandan MYK toplantısında, Kılıçdaroğlu’nun herkes için parti disiplini uyarısı yaptığı ifade edilirken, “Herkes sorumlu davranacak, partili olmanın sorumluğunu yerine getirecek” dediği belirtildi. Aygün’ün disipline sevk edilmesi konusunun ise gündeme gelmediği belirtildi. Kılıçdaroğlu’nun Aygün’e sözlü uyarıda bulunduğu ifade edildi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN KARDEŞİ İZNE AYRILDI”

Tekin, Kılıçdaroğlu’nun, bekçi olarak çalışan kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun bu sabah şantiyedeki işinden çıkarıldığı iddialarıyla ilgili olarak ise Celal Kılıçdaroğlu’nun çalıştığı firmanın maliye tarafından defterlerinin incelenmesi nedeniyle “izne ayrıldığını” söyledi.

Tekin, “Celal Bey’in konusu bana göre haber olmamalı. Yani gelişmiş herhangi bir ülkede bir ana muhalefet liderinin kardeşinin inşaatta çalışması haber olmamalı. Ama her şey ters işlediği için Türkiye’de, cumhuriyet tarihinden bugüne kadar olmadığı kadar bütün bakanların çocukları hepsi holding sahibi. Asıl haber bu olmalı. Sıradan bir yurttaşın, namusuyla şerefiyle ekmek parasını evine götürmesi haber olur mu? Eşkıyalık sistemi olduğu için, bırakın Celal Kılıçdaroğlu’nun izine ayrılması, doğruysa, umut ediyorum doğru değildir, o firmanın defterlerinin maliye tarafından istenmesi gerçekten doğruysa kamuoyunun kıyamet koparması gerektiğine inanıyorum. Düne kadar bu firma soruşturulmazken, herhangi bir defter incelemesi gündemde değilken, ana muhalefet liderinin kardeşinin bekçiliğine tahammül edemeyen iktidar, eşkıyalık iktidarıdır. Bunlar inşallah doğru değildir. Bütün bunları izliyoruz. Şirket niye izne ayırdı? Onu merak ediyorum. Genel müdür mü? Sıradan bir bekçi gariban. Eşkıyalık Türkiye'de hükümdarlığını süremeyecek. Anamuhalefet liderinin kardeşi orada çalıştığı için o şirketin defterleri maliye tarafından istenmişse, bunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum” diye konuştu.

Tekin, kendisinin Celal Kılıçdaroğlu ile henüz görüşemediğini, ancak ilk fırsatta görüşeceğini belirtti.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com