Hüseyin Aygün serbest bırakıldı

Hüseyin Aygün serbest bırakıldı
PKK'nın pazar akşamı kaçırdığı CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, serbest bırakıldı. Tunceli Valisi, Aygün'ün Ovacık'ta serbest bırakıldığını açıkladı.
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, pazar akşamı Tunceli-Ovacık karayolununun 35'inci kilometresindeki Fırtına Veli Çeşmesi Mevkii'ndeki Merğo Deresi kıyısında ellerinde uzun namlulu sivil giyimli 2 PKK'lı tarafından kaçırıldı.

Aygün, PKK'lılar tarafından götürüldüğü dağlık ve ormanlık arazide 48 saat tutulduktan sonra bugün saat 17.00'de Ovacık İlçesi'ne 10 kilometre mesafede bulunan Aktaş Köyü yakınlarında serbest bırakıldı. Yaya olarak köye giden Aygün, buradan köylüler tarafından bir araçla yakındaki Aşağı Torunoba Köyü Jandarma Karakolu'na götürüldü.
 
HELİKOPTER TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİ
 
Milletvekili Aygün, karakolda bir süre misafir edilirken, Ovacık Savcısı ile telefonla görüştürüldü. Aygün, milletvekili olduğunu belirterek, ifade vermeyeceğini ve ifadesini daha sonra vereceğini söyledi. Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen de Aygün'ü telefonla arayarak bir süre görüştü ve kendisini helikopterle Tunceli'ye getirme teklifinde bulundu. Ancak, Aygün helikopter teklifini kabul etmedi.
 
Aygün'ü, jandarma karakolundan ayrılmasının hemen ardından bölgeye giden CHP milletvekilleri ile eşi Emine Aygün, çocukları İdil ve Taylan karşıladı. Eşi ve çocukların Aygün'e sarılırken gözyaşları döktü. Aygün, daha sonra uzun bir araç konvoyu eşliğinde yaklaşık 1 saat süren yolculuğun ardından Tunceli kent merkezindeki evine geldi.
 
BEŞİR ATALAY’DAN, AYGÜN'E 'GEÇMİŞ OLSUN' DİLEĞİ
 
MALATYA'daki programında teröristlerin kaçırdığı CHP'li Hüseyin Aygün'ün serbest bırakıldığı haberini öğrenen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
 
Malatya'da sivil toplum örgütleri ile iftarda bir araya gelen Beşir Atalay, yemek sonunda basın mensuplarının konuyla ilgili sorularını yanıtladı. Atalay, Milletvekili Aygün'ün serbest bırakılmasından dolayı memnun olduğunu ifade ederek, "Üzücü bir olaydı. Hem kendisine hem ailesine geçmiş olsun" dedi.  (EAK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com