Hüseyin Aygün'den basın açıklaması

Hüseyin Aygün'den basın açıklaması
Teröristlerce kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan ve Tunceli'ye gelen CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, düzenlediği basın toplantısında, ''İki günlük dağ maceram bu akşam sona erdi. Bu eylemi yapanlar siyasi propaganda olarak yaptığını ifade etti'' dedi.

PKK tarafından kaçırıldıktan 48 saat sonra serbest bırakılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, kaldığı 48 saatlik süre içinde örgütün siyasi propaganda yaptığını söyledi. Aygün, örgüt üyelerinin, kendisine, "Biz de yürüttüğümüz mücadelenin çok anlamsız olduğunu biliyoruz dediler" dediklerini aktardı.

CHP'li Aygün, ailesi ile birlikte bir basın toplantısı yaptı. Büyük bir kalabalığın ve medya ordusunun izlediği basın toplantı bir çok kanalda yayınlar kesilerek canlı verildi. İki günlük dağ maceram akşam 17'de sona erdiğini anlatan Aygün, "Örgüt siyasi propaganda yaptı. Dağdaki saatler boyunca son derece saygılı davrandılar. Bu eylemi yapan arkadaşlar bu ülkenin genç arkadaşları. Ölen bütün çocukların bu ülkenin çocukları olduğunu, savaşın gereksiz olduğunu söylediler. Biz de yürüttüğümüz mücadelenin çok anlamsız olduğunu biliyoruz dediler" dedi.

HÜSEYİN AYGÜN'ÜN BASIN AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYIN!

Aygün, örgüt üyelerinin kendisine bağımsız milletvekilliği yapmasını önerdiklerini de belirterek, "Ben de silahların gölgesi altında böyle bir karar vermeyeceğimi söyledim. Yeni CHP'de siyasete devam edeceğimi söyledim" dedi. Kendisine "Kürt sorununun çözüm için bugün parlamentoda 4 partinin bir araya gelerek çözülmesi gerektiğini söylediklerini" aktaran Aygün, "Bana yönelik herhangi bir tehdit yok. Son derece anlayışlı bir yaklaşım vardı. Akan kanın durması için CHP'den ve benden daha çok çaba beklediklerini ifade ettiler" diye konuştu.
Aygün, yolu kesen grubun kendisini tanıdığını da ifade ederek, "Bana karşı zor kullanılmadı. Bana silah bile doğrultmayacaklarını söylediler. Normalde direnebilirdim. Silah kullanacaklarını sanmıyorum ancak arkadan gelen arabalar çoğalınca kimsenin can güvenliğini tehdit etmek istemedim" dedi.

6-7 saat yürüdüklerini söyleyen Aygün, "Benim de aşina olduğum Dersim dağlarında kaldık. Dersim dağlarını da özlemişim" ifadesini kullandı.

Aygün, kendisinin 48 saat içinde serbest bırakılmasını da değerlendirirken, Ankara'da oluşan tepkilerin, başta Dersim halkının tepkilerinin de süreci hızlandırdığını sandığını ifade etti. Kendisini kaçıranların 6-7 kişilik genç kişiler olduğunu ifade eden Aygün, Keşke bu toplumun içinde yer alsalar da üniversite okusalar. Sabah uyandığımızda bulunduğumuz bölge arandı ve kılıma dair zarar gelmemesi için talimat verildi" dedi.

Aygün, serbest bırakılış anını anlatırken de, şu ifadeleri kullandı :

"Giderken sarıldılar öptüler. "Burada bulunan kardeşlerini unutma abi" dediler. Yürüyerek geldim. Ben Dersim'in dağlarını karış karış biliyorum."  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com