Hüseyin Çelik AKP’nin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı

Hüseyin Çelik AKP’nin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı
AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik yeni Cumhurbaşkanı’nın AKP’den olacağını iddia etti ve bir numaralı adaylarını açıkladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Cumhurbaşkanlığı seçimine dair açıklamalarda bulundu. Seçimi AKP’nin gösterdiği bir adayın kazanacağını iddia eden Çelik en güçlü ve 1 numaralı adayın da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurguladı.

Radikal’in haberine göre AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik, Cumhurbaşkanlığı seçim modelinin değişeceği yönünde bir kararları olmadığını söyledi. “Sayın Başbakanımızın da bulunduğu hiçbir toplantıda bu konu bir satır bile gündeme gelmedi” diyen Çelik, ilerde böyle bir değişiklik olup olmayacağı sorusuna,”İlerde ne olur bilemem. Kimsenin iradesine ipotek koyamayız” cevabını verdi.

“Bana kalırsa Cumhurbaşkanı halk tarafından seçilmeli.Cumhurbaşkanı’nı halkın seçmesi durumunda ‘yarı başkanlık’ modeline geçeceğimize,Başbakan ile aralarında çatışma olacağı düşüncesine katılmıyorum.Milletin temsilcileri (TBMM) seçince oluyor da, milletin kendisi (halk) seçince niye olmasın?Halkın tercihlerinden endişe etmeye gerek yok. Cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP kimi isterse o seçilecektir. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’da 1 numaralı Cumhurbaşkanı adayıdır.” (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com