Hüseyin Çelik'ten İlginç Benzetme!

Hüseyin Çelik'ten İlginç Benzetme!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, MYK toplantısının ardından kameraların karşısına geçti...

Partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, çift dille illgili olarak ilginç bir benzetme yaptı. Türkçe ve Kürtçe'yi halı desenindeki motiflere benzeten Çelik, "Kimse bu halıyı paçakalamaya kalkmasın" şeklinde konuştu.

Çelik'in açıklamasından ana başlıklar şöyle:

ÇOKLUK İÇİNDE BİRLİK OLACAĞIZ

Biz çokluk içinde birliği savunuyoruz. Buna eskiden kesret içinde vahdet deniyordu. Farklılıklar olacaktır. Gökkuşağındaki renkler farklı farklı olacaktır, armonik olacaktır. Kimse gökkuşağının bütünlüğüne zarar vermeyecektir. Halıdaki renkler bir bütünlüktür, halıda desen olması güzelliktir ama halı bir bütündür, kimse halıyı parçalayamaz. Dün sayın Başbakanın söyleminden rahatsız olanlar Türkçüler ve Kürtçüler olmuştur. Sayın Başbakan çok net bir dille ifade etmiştir.

ARTIK DEVLETTEN KORKULMUYOR!

Doğu ve Güneydoğu'yla ilgili olarak bizim yaptıklarımız büyük bir takdirle izliyor. Olağanüstü hal uygulamasını bizim iktidarımız kaldırmıştır. Bölgede fail-i meçhüller olmadığı gibi eski fail-i meçhüller gün be gün aydınlanmaktadır. Bölgedeki derin devlet çökertilmektedir. Kötü muamele ve işkence Türkiye'nin gündeminden kalkmıştır. Bir insan artık evinin kapısı çalındığı zaman 'acaba beni birileri götürüyor mu? Devlet bana kötü muamele yapar mı?' diye korkmuyor. Bu son derece önemlidir ve bu güven sağlanmıştır. Yol aramaları ve yayla yasakları kaldırılmıştır.

HÜKÜMETE TEŞEKKÜR ETMELİLER!

Bugüne kadar terörden ve terörle mücadeleden zarar gören vatandaşlarımıza 2 katrilyon 60 Türk Lirası tazminat ödenmiştir. AK Parti'nin çıkarmış olduğu 5233 sayılı kanun bunun teminatıdır. Kişi isimlerinden yer isimlerine kadar demokratik adımlar atılmıştır. Devletin kanalı Kürtçe yayın yapmaktadır. Ama bu da birilerini rahatsız etmiştir. Kürtçe lisans ve lisansüstü eğitimler yapılmaktadır. Bütün bunları yapan Kürt kelimesinin bile tabu olduğu, Kürtçenin tabu olduğu dönemde bu anlamda bir demokratik uygulama başlatılmışsa bu demokratikleşmeyi gerçekleştiren Başbakana, hükümete ve partiye teşekkür edilmesi gerekiyor.

BDP İLE MHP KURTARILMAYA ÇALIŞILIYOR

Son zamandaki tartışmaların temel iki sebebi vardır. Özellikle malum parti bölgede avantajlı hale gelmeye çalışmaktadır. Bu aşırı söylemler ve marjinal çıkışlarla diğer uçtaki parti barajın altından kurtulmaya çalışıyor. Sayın Başbakan niyetlerle ilgili çok açıklayıcı bilgiler verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com