Hüseyin Çelik'ten ses kaydı açıklaması

Hüseyin Çelik'ten ses kaydı açıklaması
AKP sözcüsü Hüseyin Çelik, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası internete sızan ses kayıtları hakkında konuştu.

Kendisi hakkındaki ses kaydının yolsuzluk ve rüşvet soruşturması hakkında değil medya ile ilişkiler çerçevesinde olduğunu belirten Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçaroğlu’nun grup toplantısında dinlettiği ses kayıtlarının ilk kez ortaya çıkmadığını daha önce Youtube’a da yüklendiğini ifade etti.

Çelik şöyle konuştu; "Benim ses kaydım bu usulsüzlüklerle ilgili değil medyayla olan ilişkilerle ilgili. Kılıçdaroğlu'nun dinlettiği tapeler ilk defa onun duyduğu şeyler değil. O tapeler internet ortamında her tarafta var. Youtube nedir bilen bunları dinledi.

İşin ahlaki boyutu şu; Yolsuzlukların yok sayılması kesinlikle söz konusu değil. Kim kamunun malına el uzatmışsa bu elin kırılması gerekiyor, kim olursa olsun. Yolsuzluklarla mücadele ederken usulsüzce bunu yapmamalısınız.

İnsanlar henüz mahkum olmadan, onlara yargısız infaz uygulamak izanla bağdaşır şey değil.

Kılıçdaroğlu’nun orada açıkladığı konularla ilgili mahkeme inceliyor. Orada gizlilik var. Kılıçdaroğlu gizliliği ihlal etti. Adli yargılamayı etkileme suçu işliyor. Eğer bir bakanla ilgili olarak şüphe olursa onun amiri durumundaki kişilere haber vereceksiniz." (MRE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com