Hüseyin Üzöez'den Şok Açıklama!

Hüseyin Üzöez'den Şok Açıklama!
Hakkında beraat kararı verilen ve tahliye edilen Hüseyin Üzmez, 'Beni bundan sonra bol bol izlersiniz' dedi..

Bursa'nın Mudanya İlçesi'nde 2008 yılında, 14 yaşındaki B.Ç.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde verilen 13 yıl 1,5 ay hapis cezası Yargıtay'da usulden bozulan Hüseyin Üzmez tahliye edildi.

'HANIMDAN AYRILDIM, YUVAM YIKILDI, ŞEREFİM LEKELENDİ'
Sanıklar Hüseyin Üzmez ve Livaze Ç.'nin avukatları ile B.Ç.'yi savunan avukatların hazır bulunduğu duruşmada Hüseyin Üzmez'e son sözleri soruldu. Daha önceki duruşmalarda olduğu gibi bu duruşmada da anlamsız ifadeler veren Hüseyin Üzmez, "Kuran'dan sonra yazılan bir hadis kitabımız vardır. Burada 'Yalan söyleme' der. Ben yalan konuşmuyorum. Sizin bilmediğiniz başka şeyler var. Bunları size sunduğum dilekçemde açıkça belirttim. Sizi seviyorum. Bunu size yalakalık olsun diye söylemiyorum. Hakkımda hazırladığınız 350 sayfalık beraat kararı için sizleri kutluyorum. Bu arada hanımdan ayrıldım. Yuvam yıkıldı. Şerefim lekelendi. Beni tahliye etmenizi istiyorum" dedi.

Livaze Ç.'nin rahatsızlığını gerekçe göstererek katılmadığı duruşmada kararını veren mahkeme heyeti Hüseyin Üzmez'e, 'mağdurenin ruh sağlığını bozacak şekilde cinsel istismar' suçundan yine 13 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verirken, 'hürriyeti tahdit' suçundan ise oy çokluğu ile beraatine karar verdi.

Mahkeme heyeti, dellilerin toplanmış olması, bunların karartılma ihtimalinin olmaması, sanığın kaçma şüphesinin bulunmamasını, Yargıtay sürecini ve cezaevinde kaldığı süreyi dikkate alarak Hüseyin Üzmez'in tahliyesine karar verdi.

'BENİ BUNDAN SONRA BOL BOL İZLERSİNİZ'
Verilen tahliye kararından sonra Metris Cezaevi'ne götürülmek üzere cezaevi aracına bindirilen Hüseyin Üzmez, bu sırada fotoğrafını çekip görüntüsünü alan gazetecilere, tahliyesiyle ilgili olarak, "Allah'a şükürler olsun. Beni bundan sonra gazete ve televizyonlarda bol bol izlersiniz. Allah'a ısmarladık. Gözlerinizden öpüyorum" dedi.

Üzmez, aldığı cezanın hatırlatılmasına ise "Ne cezası. O cezayı çektik" yanıtını verdi. Üzmez, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Metris Cezaevi'nden tahliye edilecek.

Öte yandan daha önceki yargılamada beraat eden Livaze Ç. hakkında, yeniden yargılandığı bu davada da ikinci kez beraat kararı verildi.

AVUKATI İSTİFA ETTİ!
Sabah'ın Lüleburgaz Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi vasıtasıyla Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına gönderdiği sanık vekilliğinden istifa dilekçesinde şunlar kaydedildi:

“Hukuk Fakültesi okurken bir dava adamı olarak hayranlıkla kitaplarını ve hayatını okuduğum müvekkil Hüseyin Üzmez'in dava sürecinde yaşadığım ve şahit olduğum hadiseler ilkelerim doğrultusunda ve gördüğüm lüzum üzerine bu davadan istifa etmem gerektiği hususunda bende kuvvetli kanaat oluşturduğundan sanık müvekkil Hüseyin Üzmez'in vekilliğinden istifa ediyorum.”


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com