Huylu Huyundan Vazgeçmez!

Huylu Huyundan Vazgeçmez!
2 yıl aynı taktiği deneyip kupa alan Okan Güler bu yıl da aynısını yaptı ama yakalandı..

Fenerbahçe’nin Rambo lakaplı amigosu Okan Güler, 2 sene önce Avrasya Maratonu’nu karıştırmış, yarışta ‘kestirme’ yaptığı ortaya çıkınca derecesi ve kazandığı kupa iptal edilmişti. Bu yılki maraton gösterdi ki, huylu huyundan yine vazgeçmemiş! Zira ‘maraton aşığı’ Rambo Okan , bu yıl da Avrasya koşusuna katıldı ve yine ‘kestirme’ yaptı.

Fakat bu kez yakayı erken ele verdi.Kayıt olurken gönül verdiği Fenerbahçe’nin kuruluş yılı olan 1907 rakamlı göğüs numarasını özel olarak isteyen Rambo Okan ,42 kilometre 195 metrelik zorlu maratonda finişe 14. sırada geldi.

Bu derece, Türk atletler arasında en iyi 6. dereceydi ve  yaş grubunun da en iyisiydi. Ancak ayağındaki çip sayesinde Rambo’nun foyası meydana çıktı. Okan Güler, 5.km ve 10.km kontrol noktalarını geçtikten sonra sahil yolunda karşıya geçip kestirmeden finişe varmıştı. Bu kez erken davranan yarışma yetkilileri, Güler’in derecesini iptal etti. Oysa Rambo, kestirme yaptığı fark edilmeseydi hem 2 yıl önce kendisinden geri istendiği için denize attığı kupaya kavuşacak, hem de bu yıl yaş grupları birincilerine ilk kez dağıtılan 300 dolarlık para ödülününde sahibi olacaktı.

Habertürk/ Murat AĞCA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com