HUZUREVİNDE YAŞLILAR BİRLİKTE ‘YAZA MERHABA’ ETKİNLİĞİ

HUZUREVİNDE YAŞLILAR BİRLİKTE ‘YAZA MERHABA’ ETKİNLİĞİ
HUZUREVİNDE YAŞLILAR BİRLİKTE ‘YAZA MERHABA’ ETKİNLİĞİ

MERSİN - Mersin’in Tarsus ilçe Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, herkesin yaşlılara gereken sevgi ve saygıyı göstererek, ihtiyaçlarını karşılaması gerektiğini söyledi.
Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Tarsus Huzurevi sakinleri için düzenlenen 'Yaza Merhaba' etkinliğinde burada hayatlarını sürdürmeye devam eden yaşlı insanlar gönüllerince eğlenerek, güzel bir gününün keyfini doyasıya çıkarttılar.
Tarsus Huzurevi sakinlerinden ve Türk sinemasına, tiyatrosuna ve en önemlisi de Yeşilçam’a 50 yılını vermiş, Mustafa Dik'in sunuculuğunu yaptığı geceye, Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Aile ve Sosyal Politikalar Mersin İl Müdürü Selahattin Bulut, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, İlçe Müftüsü Abdulkerim Akbaba, Tarsus Cezaevi Müdürü Ömer Ekinci'nin yanısıra huzurevi sakinleri katıldı.
Huzurevi Müdürü Belgin Ok, yaşlıların ömürlerini temiz ve hijyen ortamlarda, insana yakışır davranışlar içinde geçirmeleri için herkesin büyük bir özenle hizmet vermeye devam edeceğini söyleyerek, “Şu anda 9'u kadın, 38'i erkek olmak üzere toplam 47 huzurevi sakini bulunuyor. Huzurevimize oldukça modern bir şekilde kurularak, yaşlılarımıza hizmet veriyor. Burada yaşlılarımızın kabulünü 60 yaşını doldurmuş ve kendi öz bakım ihtiyaçlarını giderebilecek durumda kişileri alabiliyoruz. Huzurevlerimiz artık yaşlıların bir arada yaşadığı sosyalleştiği kişisel ve psikolojik ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri mekanlar haline gelmişlerdir" dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar Mersin İl Müdürü Selahattin Bulut, tüm yaşlıları sevdiklerini söyleyerek, Huzurevi yapımı sırasında emeği geçen Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ a ve destek verenlere teşekkür etti.
Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi ise herkesin yaşlılara gereken sevgi ve saygıyı göstermesi ve ihtiyaçlarını karşılaması gerektiğini vurgulayarak, "Milletimiz yaşlı insanlarımızın duaları ile bugün dimdik ayaktadır. Onların bizlere güç veren dirayeti bizleri oldukça mutlu ediyor. Unutulmamalıdır ki, insanlar doğar, büyür ve bu süreç içerisinde yaşlanırlar. Bu yaşlılık süreci de kaçınılmaz bir gerçektir. Herkesin yaşlılarımızı sevip, saygı duyması ve ihtiyaçlarını karşılamaları öncelikleri olmalıdır. Biz devlet olarak yaşlılarımızın eksikliklerini gidermeye devam edeceğiz" diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından huzurevi sakinleri tarafından şiir ve şarkılar okunduktan sonra Sanatçı Kadir Somer tarafından seslendiren türküler eşliğinden başta Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Aile ve Sosyal Politikalar Mersin İl Müdürü Selahattin Bulut ve İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy olmak üzere hep birlikte huzurevi sakinleri ile birlikte halay çektiler.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com