Huzurevinin iç donanımı için yardım çağrısı

Huzurevinin iç donanımı için yardım çağrısı
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, yapımı tamamlanma aşamasına gelen huzurevi binası için iç donanımı konusunda hayırsever vatandaşlara çağrıda bulundu.

Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, yapımı tamamlanma aşamasına gelen huzurevi binası için iç donanımı konusunda hayırsever vatandaşlara çağrıda bulundu.
Kocatepe, yaptığı yazılı açıklamada, 20 Nisan 2009'da ihalesi, 12 Haziran 2009'da yer teslimi gerçekleştirilen binanın tefrişatı için çalışma başlatıldığını bildirdi.
Bakıma ve korunmaya muhtaç yaşlıların zor ve meşakkatli yaşamlarını kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan huzurlu ve mutlu bir ömür sürmelerini sağlamanın insanlığın bir gereği olduğuna işaret eden Kocatepe, şunları kaydetti:
''Yaşlılarımız, bizi biz yapan kültürel mirasımızın, ortak geçmişimizin canlı tanıkları olarak toplumu zenginleştiren, nesillere yol göstererek bugünü ve yarını aydınlatan en değerli varlıklarımızdır. Yaşamı boyunca emeğini sunarak bizleri bugünlere getiren yaşlılarımız hayatlarının bu çok özel döneminde karşılaştıkları zorluklarda, yalnızca tecrübelerinden değil, toplumsal ilgi, sevgi ve saygıdan da güç alırlar. Ömürlerinin sonuna kadar onların insan onuruna yakışacak ölçüde yaşam kalitelerini yükseltmek, toplumla bütünleşmelerini ve yaşama bağlı kalmalarını sağlamak bizler için bir minnet borcudur.
İlimizde yapımı gerçekleştirilen 128 yatak kapasiteli yeni huzurevi hizmet binamızın tefriş edilebilmesi amacıyla Valiliğimizce 20 Eylül?20 Ekim tarihleri arasında kampanya düzenlenmiştir. Huzurevinde tefriş edilecek toplam 71 oda bulunup, her bir yaşlı odamızın tefriş maliyeti 2 bin 500 liradır. Şekerbank Kütahya Şubesinde Kütahya Valiliği Yeni Huzurevi Tefrişat Fonuna, 19076373 numaralı (IBAN TR510005900190130019076373) vadesiz hesaba ilimiz tüm hayırsever kişi, kuruluş ve kurumların katkı ve katılımlarını beklediğimizi belirtir, böylelikle kadirşinas milletimize özgü medeniyetimiz adına huzurevinde kalacak olan yaşlılarımızın yaşadıklarına ve sevinçlerine ortak olunmasını temenni ediyorum.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com