Hyundai Ar Ge anlaşması imzaladı

Hyundai Ar Ge anlaşması imzaladı
Hyundai, ünlü Amerikan UC Davis ve UC Berkeley Üniversiteleri’nde başlattığı Ar&Ge çalışmalarına başladı.

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden birisi olan Hyundai, modern premium çizgisini daha da zirveye taşımak için başta Amerika olmak üzere dünyanın önde gelen araştırma üniversitelerinden UC Davis ( University of California Davis ) ve UC Berkeley ( University of California Berkeley) ile Mükemmel Hyundai Merkezi projesi için uzun soluklu bir Ar&Ge anlaşması imzaladı. İki üniversite ve Hyundai Motor Company arasında imzalanan bu önemli anlaşmaya göre, markanın gelecekte üreteceği tüm modeller üniversitelerdeki özel akademik programlara tabi tutulacak. "Mükemmel Hyundai Merkezi" projesiyle; gelecek nesil tüm Hyundai modelleri, bilim ve teknolojinin ışığında netleştirilecek ve mükemmel kalite adına herşey kusursuz olarak tasarlanmış olacak. Projeler kapsamında hem modeller geliştirilecek, hem de bu üniversiteler Hyundai için Ar&Ge mühendisleri yetiştirerek gelecek için oldukça önemli adımlar atılmış olacak. Altı aydan iki yıla kadar kesintisiz olarak sürdürülecek programın haricinde diğer işbirliği projeleri ise; Applus IDIADA araştırma merkezi, Ricardo yeni buluşlar ve teknoloji sistemleri, AVL motor&şanzıman sistemleri ve Stanford Üniversitesi ile Hyundai'nin gelişimine katkıda bulunmak olacak.

Hyundai Motor Company Ar&Ge Bölümü Başkan Yardımcısı Woongchul Yang, imza töreninde yaptığı konuşmada "Üst düzey ortaklarımız ile işbirliği yaparak dünyanın önde gelen otomobil üreticisi konumuna gelmek bizim en büyük amacımız. Yeni nesil teknolojileri en iyi şekilde kullanarak gelişimimizi hızlandırmak istiyoruz. Bu proje, Hyundai felsefesinin yanı sıra kendine özgü duyguları iletmek için de dünya standartlarında en iyi otomobiller üretmek ve geliştirmek amacı taşıyor" dedi. Törene Yang ile birlikte UC Berkeley Mühendislik Fakültesi dekanı Shankar Sastry ve UC Davis Mühendislik Fakültesi Dekanı Enrique J. Lavernia da katıldı.

UC Davis Mühendislik Fakültesi Dekanı Enrique J. Lavernia ise törende "Bu anlaşma Hyundai kadar bizim için de oldukça önemli. Çünkü üniversitemiz önemli öğretim başarılarını ortaya koyduğu gibi otomobil dünyasına hizmet etmek için de harika bir fırsat yakaladı. Böylece araştırma liderliğimizi her alanda geliştirmiş olacağız" dedi.

UC Berkeley Mühendislik Fakültesi Dekanı Shankar Sastry ise " Üstün fakültemiz, Hyundai'nin en iyi mühendisleriyle birlikte geleceğin mükemmel otomobilleri için çalışacak. Bu ortaklık, bilgi sistemleri, iletişim ve tasarımın yanı sıra otomotiv teknolojisi hakkında yeni nesil fikirler üretmek için çok verimli bir proje olacak" dedi.

Hyundai'nin üst düzey Ar&Ge ve küresel gelişim programları, markanın daha kaliteli ve etkili modeller üretmesinin yanı sıra yetenekli öğrencilerin otomotiv sektörüne kazandırılması adına da oldukça önem taşıyor. Mesleki gelişim programlarıyla devrim yaratan Hyundai, bu sayede öğrencilerin gelecekteki kariyerlerine de katkıda bulunmuş olacak. Hyundai Ar&Ge bölümü, teknik özel uzmanlık alanlarıyla birlikte yöneticilik düzeyinde de kıdemli mühendisler yetiştirilmesine oldukça önem veriyor. Hyundai mühendisleri araç dinamikleri ve entegre araç güvenlik sistemleri üzerinde çalışmalarını bu üniversitelerde de yapacak. Hyundai yapacağı bu araştırmalara sürüş ve yol performansı, NVH (gürültü, titreşim ve sertlik), çarpışma değerleri, geliştirilmiş güvenli araç teknolojileri ve ileri seviye iç mekan malzemeleri dahil olmak üzere toplam sekiz farklı alanda devam edecek. Hyundai yıl içerisinde iş ve akademi dünyasından 22 endüstri liderleriyle daha işbirliği yapacak. (BRK)

haberler

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Otomotiv sektöründe şok karar26 Şubat 2014 Çarşamba 10:14
 • Porsche'un ilk modeli ahırdan çıktı30 Ocak 2014 Perşembe 13:31
 • Otomotiv sektöründe bıçak kemiği kesti26 Ocak 2014 Pazar 14:28
 • Aracınız için daha az vergi ödemek ister misiniz?06 Ocak 2014 Pazartesi 08:41
 • Araç sahipleri dikkat!16 Aralık 2013 Pazartesi 17:15
 • LPG'ye rekor zam geldi03 Aralık 2013 Salı 09:40
 • İkinci el otomobil alacaklar dikkat!29 Kasım 2013 Cuma 23:23
 • Araç sahipleri dikkat07 Kasım 2013 Perşembe 20:41
 • İstanbul trafiğine bir tek bu araç çözüm olur07 Kasım 2013 Perşembe 15:35
 • Otomobil tutkunlarına müjde05 Kasım 2013 Salı 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com