Hz. Adem zenci miydi?

Hz. Adem zenci miydi?
Evrim Teorisi tartışmaları sürekli olarak AKP'yi öven Haber Türk televizyonunda devam ediyor. Son iddiaya göre ilk insan zenciydi ama Hz. Adem'in ten rengi bilinmiyordu? O zaman ilk insan kimdi?

Haber Türk'te yayınlanan Öteki Gündem isimli programda 4 bilim adamının evrimin İslam'a aykırı olmadığı yönündeki ispat çabaları zirve yaptı.

Bu zirvenin en önemli çıkışı Hz. Adem'in ilk insan olma özelliğini de red noktasına getirdi. Bu programa katılan bilim adamlarına göre ilk insan siyah tenliydi. Programın yapımcısı tam da bu noktada o zaman Hazreti Adem siyah tenli miydi diye sorunca; o kısmı karıştırmayalım, Hazreti Adem'i burada karıştırmamak gerekir, onun teninin rengine dair bir bilgi bulunmamaktadır(!) gibi gündemi epeyce meşgul edecek yeni bir tartışma konusuna varacak sözler sarf ettiler.

Artık ilk insanın Hz. Adem olup olmadığına dair tartışmaların başlayacağı aşikar hale geldi. Zenciler bu taratışma sonrası ilk insanı sahiplenme konusunda ne gibi bir tutum içerisinde olacaklar şimdiden merak konusu oldu. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com