"Hz. Ömer yaşasaydı Erdoğan'ı azlederdi"

"Hz. Ömer yaşasaydı Erdoğan'ı azlederdi"
Abdurrahman Dilipak bugün ilginç bir yazı kaleme aldı.

İşte "Eğer Tayyib Erdoğan Hz. Ömer devrinde görev yapıyor olsaydı, Hz. Ömer onu azlederdi" diyen Habervaktim.com yazarı Dilipak’ın “Servet ve iktidar” başlıklı o yazısından önemli bölümler:
 
“Kimse malına ve gücüne güvenmesin.. Hepsi geçicidir.. Bu dünyanın bir de öbür dünyası vardır. Bu dünyada yaptığımız, yapmadığımız, söylediğimiz, söylemediğimiz her şeyin hesabını vereceğiz.. Allah her şeyi görmekte, bilmekte, duymaktadır.
 
Mal ve evlat ya da iktidar, gün gelir, dua ile istenen belaya dönüşebilir.. “Yetim malı” hükmündeki kamu malı konusunda ihtiyad etmek gerek.
 
Dünyayı ve toplumu dönüştüreyim diye çıktığınız yolculukta, bir bakmışsınız siz dönüşmüşsünüz..
 
Vakıflar, dernekler, şirketler nasıl da bir anda derinleşiveriyor.
 
Birtakım dini grublar nasıl da derin yapılarla kol kola giriveriyorlar, kimi zaman..
 
Tekrar söylüyorum: Para ve iktidar ilişkisi, eğer kendinizi kontrol etmezseniz sizi bozar..
 
Nasıl da cemaat milliyetçisi, memleket milliyetçisi, örgüt milliyetçisi oluveriyoruz hemen.. Nasıl da her şey para ilişkisine, indirgeniveriyor.. Farkında olmadan, ideolojik anlamda olmasa bile, metodik anlamda Kemalistleşiyoruz..
 
İktidara çok fazla bel bağlıyorsunuz.. Eğer Tayyib Erdoğan Hz. Ömer devrinde görev yapıyor olsaydı, Hz. Ömer onu azlederdi. Çünki birileri nerdeyse başarıyı ve kurtuluşu Allah’tan değil de Tayyib Erdoğan’dan bekliyor olacak. Hz. Ömer,  Halid b. Velid’i azlederken; “Neredeyse zaferi Allah’tan değil, Halid b. Velid’den bekliyor olacaklardı, onun için…”
 
Bu Tayyib Erdoğan’ın suçu, günahı değil.. “Muhtar bile olamaz” denilen “içimizden biri”ni, bizim dışımızdan birilerinin de eliyle Allah getirip bu hükümete baş yaptı.. Onun eli ile birçok güzellikler de gerçekleşti. Ama aynı Allah (cc), Hz. Ali’ye iktidar vermemişti. Hz. Ebu Zer’e de servet vermedi.. Hz. Süleyman’a krallık ve servet verdi, ama çocuk vermedi..” (CTE)
 
Yazının tamamı için tıklayın: http://www.habervaktim.com/yazar/59396/servet-ve-iktidar.html

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com