"i... Trabzon" ne ceza getirecek?

"i... Trabzon" ne ceza getirecek?
Türk futbol tarihinin en güzel gecelerinden birinin yaşandığı günde 43 bin kadın-çocuk takımlarına olan sevgiyi dile getirdiler. Maçta bir dakika içinde istenmeyen ve şaşırtan bir sahne vardı...

Türk futbolunda 20 Eylül Salı gecesi tarihi bir gece yaşandı. Fenerbahçe'nin cezası sebebiyle seyircisiz oynaması beklenen Manisaspor maçı Türkiye Futbol Federasyonu'nun talimatnameyi değiştirmesiyle kadınlara ve çocuklara açıldı.

Saracoğlu'nda 43 bin biletli kadın ve futbolsevere Kadıköy'ü karnaval alanına çevirirken, tribünlerde zaman zaman ilginç anlar da yaşandı.

Coşkulu kadın taraftarlar maç boyu heyecanlı bir şekilde takımlarına destek olurken mücadelenin ikinci yarısında taraftarların birlikte yaptığı bir tezahürat herkesi şoke etti. Yaklaşık 30 saniye boyunca "...ne Trabzon olamazsın şampiyon" diye tempo tutuldu.

Erkeklerin yer aldığı maçlarda görmeye alışık olduğumuz bir sahne kısa da olsa maçı takip eden basın mensupları ve televizyon başındaki futbolseverleri şaşkınlığa uğratırken, akıllara Fenerbahçe'nin bu tezahürat yüzünden ceza alıp almayacağı geldi.

Disiplin talimatının 55.maddesine göre Fenerbahçe 43 bin kadın-çocuk futbolseverin yer aldığı ve tarihe tanıklık ettiği maçta 30 ile 60 bin arası bir para cezasına çarptırabilir. 55.madde,

MADDE 55 – ÇİRKİN ve KÖTÜ TEZAHÜRAT

(1) Stadyumlarda toplu olarak ve devamlılık arz eden şekilde, söz veya hareketlerle ya da benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik veya taciz edici nitelikte tezahüratta bulunulması yasaktır.

(2) Anılan yasağın ilk ihlalinde sorumlu kulübe Süper Lig için 30.000.-TL'den 60.000.-TL'ye kadar, 1. Lig için 10.000.-TL'den 20.000.-TL'ye kadar, 2. Lig için 6.000.-TL'den 12.000.TL'ye kadar, 3. Lig için 4.000.-TL'den 8.000.-TL'ye kadar para cezası verilir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com