İAB Türkiye, Avrupa Yönetim Kuruluna seçildi

İAB Türkiye, Avrupa Yönetim Kuruluna seçildi
Barcelona'da 23 Mayıs'ta yapılan Genel Kurul Toplantısı'nda, IAB Türkiye IAB Avrupa Yönetim Kurulu'na seçildi. IAB Avrupa CEO'su Kimon Zorbas toplantı sonrasında yaptığı konuşmada, IAB Türkiye'yi güçlü bir temsilci olarak nitelendirdi.

Türkiye'de dijital medyanın ve dijital reklamcılığın büyümesi için çalışan IAB (Interactive Advertising Bureau) Türkiye, IAB Avrupa Yönetim Kurulu'na seçilmenin gururunu yaşıyor.

Dijital pazarlama iletişimi endüstrisinin gelişmesi için kurulan ve halen 39 ülkede faaliyet gösteren IAB'nin Avrupa ayağı, IAB Avrupa'nın Genel Kurulu, Interact 2013 Konferansı öncesinde, 23 Mayıs 2013 tarihinde Barcelona'da toplandı.

IAB Avrupa Genel Kurul toplantısında bir önceki Yönetim Kurulu ibra edilirken yeni Yönetim Kurulu da seçildi. Seçimin sonucunda, IAB Türkiye IAB Avrupa Yönetim Kurulu'na girdi. Yeni Yönetim Kurulu önümüzdeki 2 sene boyunca görevini sürdürecek. Bu dönemde IAB Avrupa Yönetim Kurulu'nun ülke tarafında IAB Türkiye'nin yanısıra IAB Almanya, Belçika, İngiltere, İspanya, İtalya, Polonya, Romanya, Yunanistan; kurumsal tarafta ise BBC, Comscore, Criteo, Group M, Improve Digital, IP-Deutschland, Microsoft, Nugg.ad, Orange Advertising Network görev alacak. Yönetim Kurulu Başkanlığını aynı zamanda IAB Yunanistan Yönetim Kurulu üyesi olan Constantine Kamaras, Başkan Yardımcılığı'nı Orange Digital'den Stéphanie Hospital üstlenecek.

IAB Avrupa CEO'su Kimon Zorbas, yeni üyeleri tebrik ettiği konuşmasında şunları söyledi: "Yeni Yönetim Kurulu'nda, Türkiye de dahil olmak üzere Orta ve Güneydoğu Avrupa bölgesindeki büyümeyi ve bölgenin değerini ortaya koyan güçlü temsilciler bulunuyor. Seçim sonuçlarının gösterdiği önemli bir konu daha var. Sektörümüz Yönetim Kurulu düzeyinde, cinsiyet dağılımında dengenin önemini ve bunun getirdiği avantajları ortaya koydu. Bu durum 21. yüzyılın iş anlayışının göstergesi niteliğinde."

Bilgilerinize sunarız.

IAB Türkiye
39 ülkede faaliyet gösteren IAB Interactive Advertising Bureau , tüm dünyada interaktif reklamcılığın gelişmesi, reklam yatırımlarından daha fazla pay alması için çalışıyor. Bu amaç doğrultusunda reklamverenlere, ajanslara ve medya ajanslarına interaktif iletişimin katma değerini anlatıyor. Kamu nezdinde yürüttüğü çeşitli faaliyetlerle endüstrinin doğru ve nitelikli biçimde büyümesine katkı sağlıyor. Merkezi Amerika da bulunan IAB nin, Avrupa daki ülke bazlı örgütlenmesi IAB Europe tarafından koordine ediliyor. IAB Türkiye, dijital endüstride reklam ve pazarlama alanlarında düzenleme yapmak üzere 23 sektör temsilcisi tarafından, 200 ’de bir platform olarak kuruldu ve 2011 Temmuz ayında ise dernekleşme sürecini tamamladı. IAB Türkiye’nin şu an 1 0 üyesi bulunuyor.
(AAK)

Ayrıntılı bilgi için
www.iabturkiye.org

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com