"İbrahim Akın'ın lisansını..."

"İbrahim Akın'ın lisansını..."
G.Antepspor Asbaşkanı ve basın sözcüsü Mehmet Kızıl, merak edilenleri yanıtladı...

Gaziantepspor Kulübü Asbaşkanı ve basın sözcüsü Mehmet Kızıl, şike soruşturması kapsamında cezaevine girdikten sonra İstanbul Büyükşehir Belediyespor tarafından sözleşmesi feshedilen İbrahim Akın'la 3,5 yıllık anlaşma yaptıklarını hatırlatarak, ''İbrahim'in futbol oynamaması için yasal hiçbir neden yok. Yasal süremiz içinde TFF'ye başvuruda bulunup, bu oyuncunun lisansını çıkartacağız'' dedi.

"BİZ GAZİANTEPSPOR OLARAK İBRAHİM'E SAHİP ÇIKTIK"
 
Kızıl, Trabzonspor'dan Saphara ve Sivasspor'dan ayrılan Kerim Zengin ile de anlaşmaya vardıklarını ifade ederek, ''İbrahim Akın'ın transferinden vazgeçtiğimiz iddiaları doğru değil. Yasal süremiz içinde TFF'ye gerekli başvuruda bulunup İbrahim Akın'ın lisansını çıkartacağız. Yasal süreci de yakından takip ediyoruz. İbrahim Akın'ın haklarını koruyacağız. İbrahim futbola 4-5 ay ara verdi, onun Gaziantepspor'a ve Türk futboluna katkılar yapmaya devam edeceğine inanıyoruz. Biz Gaziantepspor olarak İbrahim'e sahip çıktık. Onun da oynayacağı oyunla bize cevap vereceğini biliyoruz. İbrahim Akın Türk futbolu için önemli isim, önemli bir değer. İnsanlar hayatlarında daha netleşmese bile bazı olaylar yaşayabilir ama bu oyuncuları kaybetmemek lazım. Biz de öyle düşündüğümüz için bu transferi yaptık. İbrahim'in değerli bir oyuncu olduğu, Gaziantepspor'a büyük katkı yapacağını düşündüğümüz için bu transferi gerçekleştirdik'' dedi.
 
Kızıl, yasal olarak İbrahim Akın'ın futbol oynamaması için hiçbir engel bulunmadığını savunarak, ''Ligin ikinci yarısında formasını giyip mücadele verecektir. Biz hukuksal anlamda da İbrahim'in yanında olacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın'' diye konuştu.
 
Kızıl, ligin ikinci yarısına daha güçlü bir kadro ile girmenin hesaplarını yaptıklarını, İbrahim Akın, Kerim Zengin ve Saphara transferleri ile daha da güçlendiklerini dile getirerek, ''Yurt içi ve yurt dışında temaslarımızın sürdürdüğü 2-3 oyuncuyla kesin anlaşmaya varacağız'' dedi.
 
İBRAHİM AKIN:  "FUTBOLU ÖZLEDİM"
 
Gaziantepspor'a transferi ile gündeme oturan İbrahim Akın ise Gaziantepspor'un kendisine sahip çıktığını, kendisine güvenenleri mahcup etmemek için var gücüyle çalıştığını söyledi.
 
''Topu ve futbolu'' özlediğini ifade eden İbrahim Akın, '' Gaziantepspor'la anlaştığım için mutluyum. Burada herkes bana kucak açtı. Futbolu özledim, yalnızca futbol oynamak istiyorum. Bundan sonraki futbol hayatımı da burada sürdürmek istiyorum'' dedi. (EMK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com