İbrahim Kutluay Neden Aday Yapılmadı?

İbrahim Kutluay Neden Aday Yapılmadı?
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, İbrahim Kutluay'ın neden aday gösterilmediğini açıkladı.

-Sayın Elitaş size göre listede sürpriz var mı?

-Listeye girenler içinde de giremeyenler içinde de bazı süpriz isimler oldu tabiki ama gerek temayül yoklamaları, gerek anketler gerekse özgeçmiş çalışmaları göze alındığında demekki bunun böyle uygun olduğu görüldü. Arkadaşlarımız çok titiz bir çalışma yaptı. Milletvekilliği listesine giren arkadaşlar da giremeyen arkadaşlar da hep beraber el ele vererek 12 Haziran seçimlerine hazırlanacağız, artık bundan sonra durmak yok yola devam diyoruz.
-Spor camiasından fazla isim listede yer almadı?

-Hakan Şükür listeye girdi fakat İbrahim Kutluay giremedi demek ki İbrahim Kutluay'da farklı bir durum var, onu bilemeyiz, o konuda bir yorum yapmam doğru olmaz. Aynı şekilde spor camiasından Hamza Yerlikaya da listeye alınmadı.
-Ak Parti tüzüğüne göre milletvekilleri en fazla 3. dönem seçime katılabiliyor. Bundan önceki süreçte 2 dönem üst üste görev yapan 200-250 milletvekilinin bu listeye alınmayacağı iddia ediliyordu ama öyle olmadı?

-2 dönem üst üste görev yapıp, 3. döneme yani bu seçimlerde listeye alınmayan yaklaşık 100 milletvekili arkadaşımız var, tabi bu durumu o arkadaşların dinlenmeye alınacağı şekilde değerlendirebiliriz.
-Sizin kaçıncı döneminiz?

-Benim bu 3. dönemim oldu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com