İbrahim Şahin'in kaderi Rojin'in ellerinde!

İbrahim Şahin'in kaderi Rojin'in ellerinde!
TRT Genel Müdürü Şahin, sanatçı ‘’Rojin’e ‘’Aşüfte’’ dedi, sonra özür diledi. Ancak davadan kurtulamadı.
TRT Genel Müdürlüğü koltuğuna oturduktan bu yana çeşitli eleştirilere hedef olan, hakkında suç duyurlarnda bulunulan İbrahim Şahin, ilk kez kritik bir dava ile karşı karşıya kaldı. Sanatçı Rojin’e ‘’Aşüfte’’ diyen Şahin özür dilemesine rağmen davadan kurtulamadı.
 
Ankara Savcılığınca hahkkında iddianame hazırlanan ve Sulh Ceza Mahkemesinde yargılanacak olan Şahin için, TCK’nın 125. maddesi uyarınca, 2 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Yasadaki bu maddede  ‘’ Somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakıştırmada bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, 3 aydan 2 yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır’’ deniliyor.
 
2011 yılı Aralık ayında Ankara’daki bir toplantıda gazeteciler TRT Genel Müdürüne, sanatçı Rojin’in TRT 6’daki programından neden ayrıldığını sormuş, Şahin de, ‘’Kendisinden kaynaklandı, aşüfte kadın” demişti. Başbakan Erdoğan ve eşinin Rojin’i arayarak üzüntülerini bildirmelerinden sonra Şahin de, ‘’Maksadı aşan bir ifade kullandım. Sanatçıdan ve kamuoyundan özür diliyorum" açıklaması yapmıştı.  Rojin, 2009’da TRT 6’da sabah programları hazırlamış, PKK’dan tehdit almış, ihanetle suçlanmış ve program sona ermişti. (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com