İbrahim Tatlıses'ten müjdeli haber!

İbrahim Tatlıses'ten müjdeli haber!
İbrahim Tatlıses'in doktorlarından müjdeli haber geldi!

Saldırıya uğrayan İbrahim Tatlıses'in yürümesi ve günlük işlerini yürütmesinde ilerleme kaydedildi. Doktorlar şarkılarını da eskisi gibi söyleyeceğini açıkladı.

Silahlı saldırıda ağır yaralanan ve tedavisine Maltepe'deki Romatem Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde devam edilen sanatçı İbrahim Tatlıses yarın taburcu oluyor. Doktorları "şarkı söylemesinde, konuşmasında sorun yok" açıklaması yaptı. Tatlıses'in durumuna ilişkin bilgi veren Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon, "Bilindiği gibi Sayın İbrahim Tatlıses, 14 Mart'ta saldırıya maruz kalmış, yapılan ilk cerrahi tedavilerden sonra Almanya'da tedavisine devam edilmiş ve 2 Haziran'da merkezimize sevk edilmiştir. İlk muayene ve değerlendirmelerde sol kol ve sol bacakta önemli hareket kayıpları tespit edilen hastamıza kapsamlı bir rehabilitasyon programı uygulanmıştır. Bu program içinde tedavi egzersizlerinin yanı sıra robotik yürüme eğitimi (Lokomat), hidroterapi ve ergoterapi yöntemleri bir arada uygulanmıştır" dedi.

YÜRÜYOR, ŞARKI SÖYLÜYOR
Tatlıses'in bu tedavilere çok iyi uyum sağladığını ve çalışmalara tam olarak katıldığını dile getiren Prof. Dr. Kalyon şunları söyledi: "Sayın Tatlıses halen herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan yürümekte, günlük işlerinin önemli bir kısmını kendisi yapmaktadır. Sol kolla ilgili hareket kaybı da her geçen gün iyiye doğru gidiyor. Konuşmasında, şarkı söylemesinde hiçbir sorun yoktur. Müzik çalışmalarına devam etmektedir. Bunu hayranlarına sevinerek bir müjde olarak vermek istiyoruz. Sanatçımızla ilgili bu gelişmeler tüm beklentilerin üzerinde seyretmiş olup bundan sonra da aynı şekilde devam etmesi beklenmektedir."

YARIN ALMANYA'YA UÇUYOR
Tedavi aşamasında sıranın Tatlıses'in kafatasındaki kemik hasarının onarımına geldiğinin altını çizen Kalyon, "Kendisi buradan taburcu olduktan sonra Almanya'daki Munrau Kliniği'ne gidecek. Burada yapılacak olan ameliyatın ardından daha çok el rehabilitasyonu ile ilgili çalışmalar yapılacaktır" dedi. Tatlıses pazartesi günü Almanya'ya kendine ait özel uçağı ile uçacak.

BİR SAATLİK AMELİYAT OLACAK
 Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon, "Ameliyattan sonra hemen ayağa kalkabilecek mi?'' sorusu üzerine de şunları kaydetti: "Sanatçımız, şu anda zaten ayakta. Bu yapılacak ameliyat da sadece kemik onarımı. Bu da büyük bir ameliyat değil. Yaklaşık bir saatlik bir ameliyat. Ondan sonra hemen ertesi gün ayağa kalkmasında hiçbir sakınca yok zaten. Ancak bir süre orada ameliyat sonrası tedavilere devam etmeyi arzu ediyorlar. Ondan sonra da biz burada kaldığımız yerden bize düşeni yapmaya devam edeceğiz.''
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com