İbrahim Üzülmez: "Fernandes satılmalı"

İbrahim Üzülmez: "Fernandes satılmalı"
Beşiktaş'ın eski kaptanı İbrahim Üzülmez taraftar tepkisinden çekinen yönetime mesaj verdi.

Son günlere damga vuran Fernandes konusuna değinen Beşiktaş'ın efsane ismi İbrahim Üzülmez, Bugün gazetesine verdiği röportajda bu futbolcunun değerini bulması halinde Fenerbahçe'ye verilmekten çekinilmemesi gerektiğini esprili bir dille belirtti.

Krasic ve Alex'le ilgili soruları da yanıtlayan Üzülmez'in çok konuşulacak açıklamaları şöyle;

Fenerbahçe'nin Fernandes'e bir ilgisi var. Beşiktaş yönetiminin ise taraftar tepkisinden çekindiği için bu futbolcuyu sarı-lacivertlilere satma konusunda kararsız olduğu ifade ediliyor. Yönetimin tutumunu nasıl değerlendiriyorsun?

- Fenerbahçe söylendiği gibi 8-10 milyon euroları veriyorsa, Fernandes'i bir dakika takımda tutmam. Fenerbahçe o an neredeyse, Fernandes'i gerekirse uçakla oraya yollarım. Saracoğlu'na uçağı kendim indiririm! Hatta uçağını da sarı-laciverte boyarım. İyi futbolcu ama kimse vazgeçilmez değildir.

FUTBOLCU SATILAMAZ DİYE BİR KANUN MU VAR

Quaresma olmuş, Üzülmez olmuş; fark etmez. Kulüp istediği geliri sağlıyorsa bu ticareti yapmalı. Zamanında teklif gelen futbolcular satılmadı, kulüp bu hallere geldi. Bu bir ticarettir. Milyon dolar verip alıyorsan, milyon dolara satacaksın da. Beceri buradadır. Futbolcu satılamaz diye bir kanunu mu var! Kulüp borç içinde. Benim de alacağım var. Hadi biz gerçek Beşiktaşlıyız. İyi niyetle bekliyoruz. Ama herkes öyle yapar mı?

BEŞİKTAŞ'TA ZOR GÜNDE KENETLENME OLUR

Beşiktaş'ta yeni sezon genç oyuncular ağırlıkta olacak. Bununla birlikte kombine satışları pek iyi gitmiyor. Beşiktaş yeni sezonda taraftar sıkıntısı yaşar mı?

- Beşiktaş taraftarı kötü günde takımının yanında olmuştur. Yine olacaktır. Ancak bugünden desteğini göstermeli. Kombine almalı, forma almalı. Bunları yaptıktan sonra beklenti içinde olabilir. Zor günde bir kenetlenme olacağına inanıyorum. Beşiktaş'ın bu çıkmazdan kurtulmak için iki şeyi yapması lazım. Birincisi, radikal kararlar alıp uygulamak. İkincisi; kenetlenmeyi başarmak. Taraftar yönetimin yanında olmalı. Fernandes satılsa bile bunu desteği göstermeli. Kulüp zor günler geçiriyor. Bu futbolcu yarın aynı değeri bulmazsa, o zaman bu yönetimi de hesap sorulur.

ALEX KENDİNİ YEDİRTMEZ!

Fenerbahçe Krasic transferiyle gücüne güç kattı. Bu futbolcu herne kadar sağ çizgi oyuncusu olsa da, orta saha özellikleriyle de öne çıkıyor. Asisti seven bir yapısı var. Aykut Kocaman'ın kafasında Alex'siz sistem olduğu da bir gerçek. Koşan bir orta saha için Krasic de gelmişken, Alex'e kulübeye çekilebilir mi?

- Krasic Alex'in özelliklerine sahip değil ama kurulacak orta saha bu şartlarda Alexsiz de olabilir. Stoch, Mehmet Topal, Cristian ve Krasic'i orta sahaya koyduğunuzda, Alex'e gerek kalmayabilir. Ancak Alex farklı bir oyuncu. İki maç yedek kaldıktan sonra, üçüncü maçta forma bulursa, teknik direktörüne sahada cevap verir. Alex akıllı adam; iki gol atar, bir asist yapar, sonra kes bakalım kesebiliyor musun. Kendimden biliyorum, beni bir hoca yedek bıraksa, ilk forma şansında ortalığı kasıp kavururum. O yüzden Alex bu takımda oldukça kendisini yedirtmez.

Alex bir yıl daha futbol oynamak istiyor. Gerekirse Brezilya'ya döneceğini söylüyor. Alex ile yine sözleşme uzatılmalı mı?

- Önce bu sezon göstereceği performansa bakılmalı. Türkiye'de verilen paraları hiçbir yerde alamaz. O da Fenerbahçe'yi bekleyecektir. Bu nedenle Fenerbahçe acele etmemeli. Rahat olmalı. Yabancı futbolcular kendilerini burada hep iyi pazarlar. Ancak bu paraları hiçbir Avrupa ülkesinde alamazlar. Yıllarca hata edildi. Artık paramızın ve ligimizin değerini bilelim. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com