İbrahim Yazıcı'ya Yakalama Emri

İbrahim Yazıcı'ya Yakalama Emri
Ligin 2. yarısında istediği onuçları alamayan Bursaspor şokta!

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından düzenlenen 'ihale yolsuzluğu' operasyonunda gözaltına alınan ancak, daha sonra isim benzerliği olduğu ortaya çıkınca serbest bırakılan Bursaspor Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı'nın da adının karıştığı olayla ilgili yargılamaya devam edildi.

Duruşma sanıklarından Bursaspor Başkanı ile aynı isim ve soy ismi taşıyan İbrahim Yazıcı, yargılandığı davanın 2'inci duruşmasına da katılmayınca, hakkında yakalama kararı çıktı.

Bursa'da Uludağ Üniversitesi'nde (UÜ), 2005- 2007 yılları arasında ihalelere fesat karıştırıldığı iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, Bursaspor Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı isim benzerliği yüzünden geçen geldiği Bursa'da, polis tarafından yanlışlıkla gözaltına alındı. Aranan gerçek İbrahim Yazıcı'nın İstanbul'da olduğu anlaşılınca, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi'nde altı saat bekletilen Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, serbest bırakıldı.

Operasyon kapsamında, İstanbul'da yakalananan gerçek İbrahim Yazıcı, Anavatan Partisi Bursa eski Milletvekili Mehmet Gedik, Uludağ Üniversitesi Yapı İşleri Daire Başkanlığı yaparken Sakarya Bayındırlık Müdürlüğü'ne getirilen Salih Taç, Müteahhit Mehmet Ensarioğlu ile birlikte Mehmet Ayter, Cemil Özmen, Selahattin Gören, İmdat Gürdüzoğlu, Burhan Kuru, Mehmet Özsavcı ve Engin Çelik'i gözaltına aldı. Mahkemeye çıkartılan şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, aynı suçtan Devlet Bakan Faruk Çelik'in teyzesinin kızı olan ve Karacabey Boğazı'nda usulsüz olarak kum çekilmesi olayında gözaltına alınıp serbest bırakılan Ayla Yenidünya, Ahmet Rıfat Bilen, Zeki Özen, Füruzan Turca ile Şemistan Çelik'in de ifadesi aldı.

Bursa Cumhuriyet Savcılığı'nın yaptığı soruşturma sonunda haklarında Bursa 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Çete kurmak' ve 'İhaleye fesat karıştırmak' suçundan 12-64 yıl arası hapis cezası istenen tutuksuz 16 sanığın yargılanmasına bugün devam edildi.

Duruşmaya katılan tutuksuz sanıklar yöneltilen suçlamaları bir kez daha kabul etmezken, mahkemeye gelmeyen ve ifadesi alınamayan 51 yıla kadar hapis cezası istenen sanık İbrahim Yazıcı hakkında ise yakalama kararı çıkartıldı.

Mahkeme heyeti eksik evrakların beklenmesi, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com