İbrahim Yiğit, Güven tazeledi

İbrahim Yiğit, Güven tazeledi
Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KÜTESOB) başkanlık seçimi 02 Mayıs Pazar günü yapıldı. Başkanlık seçimi için İbrahim Yiğit ile Nuri Maviler yarıştı. Yapılan seçimde toplam 290 Oy kullanılırken 290 Oy'dan bir tanesi geçersiz kabul edild

Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KÜTESOB) başkanlık seçimi 02 Mayıs Pazar günü yapıldı. Başkanlık seçimi için İbrahim Yiğit ile Nuri Maviler yarıştı. Yapılan seçimde toplam 290 Oy kullanılırken 290 Oy'dan bir tanesi geçersiz kabul edildi. Nüri Maviler'in 50 Oy'una karşlık İbrahim Yiğit 239 Oy alarak yeniden KÜTESOB başkanlığına seçilerek güven tazeledi.
Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KÜTESOB) başkanlık seçimi 02 Mayıs Pazar günü yapıldı. Başkanlık seçimi için İbrahim Yiğit ile Nuri Maviler yarıştı. Yapılan seçimde toplam 290 oy kullanıldı. Nüri Maviler'in 50 oyuna karşlık İbrahim Yiğit 239 oy alarak yeniden KÜTESOB başkanlığına seçilerek güven tazeledi.
Seçimden sonra bir teşekkür konuşması yapan İbrahim Yiğit, çalışma arkadaşlarının kendisine tekrar bu şansı verdikleri için kendilerine teşekkür etti. Yiğit, omuzlarına daha da ağır bir yük yüklendiğini vurgulayarak konuşmasın şöyle sürdürdü:
'2009 yılında yapılan olağanüsütü kurul toplantsı neticesinde 48 odamızın bağlı bulunduğu Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğimize başkan olarak seçildim. Biz geçen yıl bu göreve talip olurken omuzlamaya niyetlendiğimiz yükün ağırlığının bilincindeydik. Kamuoyunda da bilindiği üzere birliğimiz çok günler atlattı. Biz bu zorlukların üstesinden geleceğimize inandık ve göreve talip olduk. Bu görevi yerine getirirken hiçbir zaman bir menfaat beklentimiz olmadı. 2009 yılı seçimlerinden önce ben ve Yönetim Kurulu ie Denetim Kurulu'nda yer alan arkadaşlarım ne maaş nede oturum ücreti talep ettik. Biz bu işi birer başkan gibi değil, birer esnaf ve sanatkâr olarak görev edindik.ve üyesi olduğumuz be teşkilatı maddi ve manevi zorluklardan uzaklaştırarak farklı amaçlarla göreve gelen kişiler sebebiyle kaybettiği itibarını yeniden kazandırmak amacaıyla üstlendik Maddi hiçbir çıkarımız olamdı. Gönüllü olarak başladığımız bu işi en güzel şekilde devam ettirdik. Ve yeniden devam ettireceğimizden hiçbir çalışma arkadaşımızın şüphesi olmasın.
Geçen bir yıl içersinde ben ve görev arkadaşlarım olarak bizler büyük zahmetlere katlandık. Birliğimizin hem maddi gücü hemde hemd itibarı bitme noktasındaydı; ancak gururla söylüyorum ki pek çok zorğun üstesinden geldik ve Birliğimizi yeniden itibar sahibi bir sivil toplum kuruluşu haline getirdik. Gerek Ankara'dan gerek Kütahya'dan aldığımız takdirler ve övgüler bunun en büyük kanıtıdır. Bunun sonuncunda esnaf ve sanatakârın sesini duyabilir, sıkıntılarını dile getirebiliraldığımız güç ile gereken makamlarda gereken otoriteyi kurarak bir sivil toplum kuruluşu olamanın tüm gerekliliğini yerien getirebiliriz.
Bize bu görev yeniden verildi. Ancak mevki ve makam peşinde değiliz. Geçen bir yıl içersinde gösterdiğimiz özvereiyi ve göğüslediğimiz sıkıntıları bilenler bizleri taktir edecektir. Her zaman doğrunun peşinde olduk. Bundan sonrada ancak ve ancak doğrunun peşinde olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.Attığımız her adımda başımız dik oldu, bundan sonrada böyle olacaktır. Bugüne kadar kimseyi gocundaracak hiçbir harekette bulunmadık. Hep şefaf olduk bundan sonraki görevlerimizde de şefaf olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bizi tekrar bu göreve layık gördüğünüz için hepinize canı gönülden teşekkür ederim.'


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com