İça, Başbakan'dan yol istedi!..

İça, Başbakan'dan yol istedi!..
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Ankara'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve bazı Bakanlara Kütahya'nın sorunlarını ilettiğini belirterek, Kütahya'nın en büyük sorunun yol sorunu olduğunu söyledi.

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Ankara'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve bazı Bakanlara Kütahya'nın sorunlarını ilettiğini belirterek, Kütahya'nın en büyük sorunun yol sorunu olduğunu söyledi.
Kütahya yollarının trafiğe elverişli olmadığını dile getiren İça; Kütahya'mızın içinde geçen çevre yollarının artık mahallelerimizi böldüğü bu nedenle köprülü kavşakların, üst geçitlerin çevre tanziminin öncelik kazandığını bu anlamda da sorunlarımızın yerel imkânlarla çözülemeyeğini öğrendik. Ve Ankara'dan bu konudan destek istemeye gittik' dedi.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, önceki gün yaptığı basın toplantısında Kütahya Belediyesi olarak Kütahya'nın sorunlarını Ankara'ya taşıdıklarını söyledi.
Sorunların başında kentin büyümesi ile birlikte meydana gelen yol sorununun arttığına dikkat çeken İça; 'Kütahya'nın en önemli sorunun yol sorunu olduğunu belirttim.
Yol ile ilgili olarakta Kütahyamızın içinde geçen çevre yollarının artık mahallelerimizi böldüğü nedenle köprülü kavşakların, üst geçitlerin çevre tanziminin öncelik kazandığını bu anlamda da sorunlarımızın yerel imkânlarla çözülemeyeceğini bakanımıza bu konuları ilettiğimizi en son ziyaretlerinde yapmış oldukları katkıları anlattım.'
Vefa Üst Geçiti gibi yatırımları belediyenin imkanları ile yaptıklarını anımsatan İça, Kütahya'nın büyümesi ve gelişmesi ile birlikte belediye giderlerinin de arttığını söyledi.
Belediye imkanları ile yol veya üst geçit yapamaycaklarını Başbakan'a ilettiğini vurgulayan İça; 'Başbakan'a Vefa Mahallesi Üst Geçit Köprülü kavşak tanziminin yerel imkânlarımızla yaptığımızı halkımızın bu yöndeki devletimizden desteğinin beklentisini anlattım.
Bu arada çözüm olarak ta bu kavşakların desteklenmesinin yanı sıra uzun vadeli olarak bugünden başlanması gerekli olan yeni çevre yolunun mutlaka kara yolları ağına alınması gerektiğini Başbakanımızın da bu konuda destek vermesini istedim. Toplantıda bulunanlar tarafından kayda alındı. Gerekli desteğin verileceğini söylediler.' şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com