İça, niçin halka kulak vermiyor?..

İça, niçin halka kulak vermiyor?..
Kütahya'da hemen hemen her kesimin tepkisini çeken 'ikili sistem'e bu seferde DPÜ öğrencileri tepki gösterdi. Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) öğrencilerden bir gurup 07 Şubat'ta Kütahya Belediyesi tarafından uygulamaya konulan 'ikili sistem' ile ilgi

Kütahya'da hemen hemen her kesimin tepkisini çeken 'ikili sistem'e bu seferde DPÜ öğrencileri tepki gösterdi. Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) öğrencilerden bir gurup 07 Şubat'ta Kütahya Belediyesi tarafından uygulamaya konulan 'ikili sistem' ile ilgili eksiklikleri ve hataları Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça ile bire bir görüşerek, sistemin ulaşım ve zaman açısından kendilerini zora soktuğunu ve sistem eksikliklerinin giderilmesini istediler.

-DPÜ ÖĞRENCİLERİ İKİLİ SİSTEMİN EKSİKLİKLERİNİ ANLATTILAR-
Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerinden oluşan grup Kütahya Belediye Başkanı Mustrafa İça ile Kütahya Belediyesi Encümen salonunda görüşerek ikili sistem den dolayı meydan gelen olumsuzluklara tepkilerini dile getirerek, öğrenciler gözü ile sitemin eksiklerini Başkan İça'ya ileterek, bu eksikliklerin giderilmesini istedikleri belirtildi.
Bazı noktalardan DPÜ'ye otobüs hatlarının direk kalktığını ancak bazı noktalardan direk hatların olmadığını belirten öğrenicilerin özellikle sınav zamanlarında oluşabilecek yoğunlukların karmaşaya neden olabileceğini dile getirerek, dile getirdikleri bu sorunların çözülmesi için Başkan İça'dan isteklerde bulundukları ifade edildi.

“KÜTAHYA BÜYÜYOR”
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'da konu ile ilgili yaptığı açıklamada Kütahya'nın şehircilk anlamında büyümeye başladığını bu büyüme nedeniyle ikili sisteme geçemek zorunda kaldıklarını ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Toplu ulaşım sosyal hayatımızın en önemli gerçeklerinden bir tanesidir. Şehrimiz nüfus olarak 236.000'e ulaştı. Ama bir taraftan da şehrin mevcut alt yapısı, yolları, yolların genişlikleri, sit alanları ile beraber durağan bir şekildedir. Bunları genişletme şansımız yoktur. O halde bu mevcut sistem içerisinde halkın ulaşım sorununu en iyi şekilde çözebilmek adına bir takım verimliliği artırıcı, hem halkı memnun edecek, hem de otobüsçülerimizin yaşamasını sağlayacak çözümler üretmeye çalışıyoruz. Bunun için iki yıldır yapmış olduğumuz çalışmalar uygulama aşamasına gelmektedir. Bu uygulama aşamasında tabiî ki daha önce yapmış olduğum açıklamalarımda belirttiğim gibi fiziki imkânların; yol, kavşak ve durakların düzenlenme çalışmalarını, uygulamaya geçirmeye çalıştık. Yasaların vermiş olduğu yetki çerçevesinde ikili sistem, yani mesafeye göre ücretlendirme, bütün çağdaş kentlerde verimliği artırmak amacıyla en önemli çözüm olarak görülmüştür. 7 Şubattan itibaren daha önceden yapmış olduğumuz anket çalışmaları çerçevesinde bu sistemi uygulamaya başladık. Meclisimizden ve Belediyemizin karar organlarından kararlar çıkarttık.”
“EKSİK TARAFLARI GİDERMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Bu sistemin yeni bir sistem olduğunu ve önemli olan durumun halkın mağdur edilmeden bu sistemin eksikliklerin giderilmesi için gereken çalışmalara arkadaşları ile başladıklarını belirten Başkan İça, konuşmasını şöyle sonlandırdı:
“Bu sistem tabiî ki yeni bir sistemdir. Yeni sistemin en önemli ayağı halkımızı mağdur etmeden uygulamaya konmasıdır. Bütün kesimlerden gelen talep ve şikayetlere çözüm getirmeye çalışıyoruz. Bu çaba içerisinde geçtiğimiz günlerde değişik mahallelerimizdeki sorunları çözmeye çalıştık. Bugünde gençlerimizle beraberiz. Onların ulaşımla ilgili sorunlarını dinleyeceğiz. Her şeyden önce aklı ve mantığı kullanarak, çözüm için ortak noktada buluşmaya çalışacağız.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com