İça'dan "Belediye Fırını" Sinyali

İça'dan "Belediye Fırını" Sinyali
Kütahya'da ekmeğe yapılan zamma tepki gösteren halk, Kütahya Belediyesi'nden 'Eskişehir modeli ekmek fırınlarının' oluşturulmasını ve çevre illerde olduğu gibi ekmeği ucuza almak istediklerini defalarca dile getirmişlerdi. Dün Kütahya Belediye Başkanı

Kütahya'da ekmeğe yapılan zamma tepki gösteren halk, Kütahya Belediyesi'nden 'Eskişehir modeli ekmek fırınlarının' oluşturulmasını ve çevre illerde olduğu gibi ekmeği ucuza almak istediklerini defalarca dile getirmişlerdi. Dün Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça ekmek zammı ile ilgili yaptığı açıklamada halkın ucuz ekmek tüketebilmesini sağlamak için gereken çalışmalara başladıklarını ifade etti.
Kütahya'da geçtiğimiz günlerde ekmeğe yapılan zam sonrası halk ve Sivil Toplum Kuruluşları tepki göstermişlerdi. Çevre illerde özelliklede Eskişehir'de 300 gram çarşı ekmeğinin 30 kuruşa satıldığını aynı ekmeğin Kütahya'da ise 70 kuruşa satıldığını belirten Kütahyalılar ekmek zammının geri alınmasını istemişlerdi.
Konu ile ilgili dün basın mensuplarının sorularını cevplandıran İça, Kütahya Halk Ekmek Fırnın kendisinden önceki yönetim tarafından özelleştirildiğini belirterek; 'Bizden önceki yönetim tarafından yapılmış anlaşmalara uymak zorundayım. Halkın menfaatleri söz konusu olduğu zaman bizde devreye girerek halk ekmeğin daha ucuza satılmasını kurallar ve anlaşmalar çerçevesinde satışını sağlamaya çalışıyoruz. Kütahya'da ekmek fiyatından ziyade, bir kalite sorunu var. Kalite yöününde fırıncılara büyük sorumluluklar düşüyor. Fırıncılar halkın istekleri doğrultusunda bizim isteklerimizi yerine getirmek zorundalar' dedi.
Bir gazetecinin, 'birçok ilde belediyelerin denetimi altında olan halk ekmek fırınları aracılığı ile halka ucuz ekmek sunulduğunu, Kütahya'da da halkın ucuz ekmek alabilmesi için Kütahya Belediyesi'nin bir çalışması olup olmadığı sorusuna' İça; 'Halkın ucuz ekmek tüketebilmesi için gereken çalışmalara başladık, gereken firmalarada görüşüyoruz ve bizde bu konuda tam bir hazırlık içerisindeyiz. Halkın çevre illerde olduğu gibi Kütahya'da da ucuz ekmek tüketebilmeleri için çalışmalarımıza hız vereceğiz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com