İça'ya suç duyurusu

İça'ya suç duyurusu
Belediye imkanlarını ve personelini seçim çalışmasında kullanan Mustafa İça hakkında suç duyurusunda bulunulacak. Saadet Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Özen, geçtiğimiz günlerde Kütahya Gazeteler Birliği (KGB) tarafından ortaya çıkartılan su

Belediye imkanlarını ve personelini seçim çalışmasında kullanan Mustafa İça hakkında suç duyurusunda bulunulacak. Saadet Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Özen, geçtiğimiz günlerde Kütahya Gazeteler Birliği (KGB) tarafından ortaya çıkartılan suistimaller üzerine harekete geçti. Belediye imkanlarını seçim çalışmalarında kullanmasından dolayı kamu imkanlarının AKP için kullanıldığının ortaya çıktığını ifade eden Özen, Kütahya Valiliği'nin 05.01.2009 ve 06.01.2009 tarihlerinde yayınladığı 'Seçim Dönemi ve İlgi Mevzuat' ın içinde bulunan hükümlerin de çiğnendiğini vurguladı.

Gazetelerde yayınlanan fotoğraflarla işlenen suçun ispatlandığı söyleyen Özen, “AKP Hükümeti hazineden yeterince yardım almaktadır. Bunun yanında belediye imkanlarınıda kullanmakla tüm Kütahya'nın hakkı çiğnenmektedir. Sayın Valimizin seçimler ile ilgili yayınladığı genelge açıktır. B.O5.VLK.4.43.0300-156-102 sayılı genelgenin 2. Maddesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun tarafsızlık konusunu düzenleyen 7. maddesi 'devlet memurları siyasi partilere üye olamaz, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararına veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar' demektedir. Gene aynı genelgenin 3.maddesinin b- bendinde “memur ve hizmetlileri ile her türlü araç ve gereç imkanlarını siyasi bir partinin ve adayın emrinde veya herhangi bir siyasi faaliyette çalıştırmaları, kullanmaları ve kullandırtmaları yasaktır' ibaresi geçmektedir. Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, açık olarak 05.01.2009 ve 06.01.2009 tarihlerinde yayınlanan genelgenin ilgili maddelerine uymamaktadır. Bu bir suçtur. Bu konunun takipçisi olacağım ve ilgili yerlere suç duyurusunda bulunacağım. Bu konu ile ilgili Belediye Başkanı Mustafa İça'nın seçim çalışmalarında kullandığı personel ile ilgili olarak da o arkadaşlarımızın bu tür faaliyetlerde baskı sonucu çalıştırıldığını düşünmekteyim” şeklinde konuştu.

 “KİLER'E PEŞKEŞ KONUSUNDA CEVAP VERMİYOR!”

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'nın kamuoyu tarafından sorulan sorulara cevap vermesi gerektiğini de hatırlatan Özen, “ Geçtiğimiz günlerde İça'ya Şeker Fabrikası'nın Torunlar ve Kiler Guruplarına peşkeş çekilmesiyle ilgili bazı sorular yöneltmiştim. Ne yazık ki 10 gün önce sorduğum bu soruların hiç birinin cevaplanmadığını gördüm. Sayın İça bulunduğu konum itibariyle Hiçbir şekilde sorulan sorulara cevap vermeme gibi bir lüksü yoktur. Tüm Kütahya'ya, sorulan soruların cevabını vermekle yükümlüdür. Sayın İça'yı Başbakan ve AK Parti'nin gölgesinden çıkmaya ve Mustafa İça olarak açıklama yapmaya davet ediyorum.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com