"İçe dönük mücadeleye giren kendisini dışarıda bulacak"

"İçe dönük mücadeleye giren kendisini dışarıda bulacak"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, kurultayla ilgili Sansursuzhaber.com'a çarpıcı sözler sarf etti.

SANSÜRSÜZHABER / ÖZEL -  Gürsel Tekin, kurultay öncesi Sansursuzhaber.com'a değerlendirmelerde bulundu. Tekin, kurultaydan sonra içe dönük mücadeleye girenin kendisini dışarıda bulacağını söyledi.

RÖPORTAJIN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

CHP’nin kurultay hazırlıkları tamam mı? Artık kurultaya saatler kaldı.

Hazırlıkların tamamı bitti. Salon hazırlığı, konuk hazırlığı… Hepsi tamamen bitti. Pazar günü Türkiye’nin beklentisine cevap verecek coşkulu bir kurultay yapacağız.Türkiye’yi ne bekliyor?

Birincisi şu: Bu tüzük kurultayı sadece CHP için geçerli olan bir kurultay değil. Ne yazık ki 12 Eylül darbesinde sonra siyasi partiler yasasıyla bütün siyasi partilerin tüzükleri antidemokratik. CHP’nin yapacağı bu tüzük aynı zamanda Türkiye’deki bütün siyasi partilere örnek olacaktır.Önder Sav kurultaya katılacak mı?

Onu tam bilmiyorum ama benim bildiğim 1247 tane delegemiz var, 2 kişinin sağlık sorunları olduğu için mazeretleri var. 1245 delegenin yüzde 90’ı kesinlikle kurultaya gelecektir.

Bu kurultayla CHP’ye oy getirecek bir değişiklik olacak mı?

Son 20 yıldır parti hep içe dönük mücadele içinde. Bu tüzük ne yazık  ki bizden kaynaklanan sorun. Hukuk ve zemin oturmadığı için sürekli iç tartışmalar ve iç mekanizmalarla meşgul oluyoruz. 27’sinde kesinlikle iç mekanizmalara dönük tartışmalar bitecek tamamen dışa dönük olacağız. Örgütlerimiz, il başkanlarımız, milletvekillerimiz, parti meclis üyelerimiz herkes enerjisini Türkiye’nin beklentilerine cevap verecek proje ve sorunlara harcayacaktır. İçe dönük enerji harcaması söz konusu olmayacak. Zaten yapılan tüzük ona da müsaade etmeyecek. Dışa dönük içe dönük mücadelenin içine girdiğinizde otomotikman kendisini dışarıda bulacak.CHP halkın görmek istediği CHP olacak diyebilir miyiz?

Aynen öyle. Yine öyleydik ama eksiklerimiz, aksaklıklarımız vardı. Örgütler arasında çatışmalar vardı. Bütün bu çatışmalar bitecektir.

Haber       : Serap BELOVACIKLI
Fotoğraf  : Şenay ŞAN
Kamera   : Bora TOPRAKCI

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com