İçinde İnsan Olmayan Bir Proje

İçinde İnsan Olmayan Bir Proje
Erdoğan'ın İstanbul için 'çılgın proje'sine 'İçinde insan yok' diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün açıklanan Ankara projesi için de yine aynı yorumda bulundu.

Karoyolu ile Erzincan'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara Projesi'ne ilişkin, "İçinden insan olmayan bir proje" dedi.

Seçim mitinglerine bugün Rize, Bayburt ve Gümüşhane ile devam eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; helikopteri Gümüşhane'de arıza yapınca karayolu ile akşam saatlerinde Erzincan'a geldi. Geniş güvenlik önlemi altında Erzincan'a ulaşan CHP lideri, Mardin'den gelecek olan özel uçağı beklemek üzere Erzincan Havalanı'na geçti. Kılıçdaroğlu, burada CHP İl Başkanı Çağdaş Baydaş, CHP Erzincan Milletvekili Adayları Muharrem Işık, Erdoğan Özyalçın ve partililer tarafından karşılandı.
Yorgun olduğu gözlenen CHP Lideri, VIP salonunda gazetecilerin sorularına yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, Gümüşhane'den ayrıldıkları sırada helikopterin havada arıza yaptığını ifade ederek, "Bir motoru arıza yaptı. Tek motorla da pilotlar uçmak istemediler. Stadyumdan havalanarak, jandarmanın bulunduğu noktaya geldik. Daha yüksek olduğu için oradan daha rahat kalkış yapabileceğimizi söylediler, olmadı. Karayolu ile buraya geldik. Sivaslılar'a sözüm var, 12 Haziran'dan önce bir miting yapacağım" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın bugün açıkladığı Ankara'nın Çılgın Projesi ile ilgili soru üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İçerisinde insan olmayan bir proje. Anadolu'yu boşaltan bir proje" dedi. "İstanbul Projesi için de aynı şeyi söylediniz" hatırlatması üzerine CHP lideri, "Fark yok ki, 2.5 aylık Kübra'nın açlıktan öldüğü bir ülkede, insana dayalı bir proje getiriyor mu? Merkez Bankası'nda para varmış. Bir ülkede insanlar açlıktan ölüyorsa, o paranın değeri var mı? İnsan para için değildir, para insan içindir" diye konuştu.

Gazetecilerin Rize'de yaşanan yumurtalı saldırıyı hatırlatmasına ilişkin Kılıçdaroğlu, şikayetçi olmadığını belirterek, "Bu olayı büyütmüyorum" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com