İçişleri Bakanı Ala:

İçişleri Bakanı Ala:
"Bu bir terörist faaliyet. Oradaki anlaşılıyor ki bizim elimizdeki bilgilere göre, Suriye içerisinde faaliyet gösteren gruplardan bazılarına aittir ama hangi gruba ait, hangi terörist gruba ait o yöndeki çalışmaların soruşturması devam ediyor. Çıkacak son

ERZURUM (AA) - İçişleri Bakanı Efkan Ala, Niğde'nin Ulukışla ilçesindeki saldırıyı gerçekleştirenlere ilişkin, "Bu bir terörist faaliyet. Oradaki anlaşılıyor ki bizim elimizdeki bilgilere göre, Suriye içerisinde faaliyet gösteren gruplardan bazılarına aittir ama hangi gruba ait, hangi terörist gruba ait o yöndeki çalışmaların soruşturması devam ediyor. Çıkacak sonucu açıklayabiliriz" dedi.

Erzurum'da temaslarını sürdüren Ala, Palandöken'de gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 teröristin dün yaralı olarak yakalandığını, diğer teröristin ise bu sabah bir esnaf vatandaşın ihbarı üzerine yakalandığını anımsattı. 

Araştırmaların devam ettiğini anlatan Ala, "İkisi Arnavut doğumlu, birisi de Kosova doğumlu. Bu bir terörist faaliyet. Oradaki anlaşılıyor ki bizim elimizdeki bilgilere göre, Suriye içerisinde faaliyet gösteren gruplardan bazılarına aittir ama hangi gruba ait, hangi terörist gruba ait o yöndeki çalışmaların soruşturması devam ediyor. Çıkacak sonucu açıklayabiliriz" dedi.

Teröristlerin çantalarından kaleşnikof silah, el bombaları ele geçirildiğini anlatan Ala, bir gazetecinin, "El-Kaide ile bir bağlantısı var mı?" yönündeki sorusunu şöyle yanıtladı:

"Biz gelişmeler sonucunda ortaya çıkabilecek sonucu deklare ederiz. Ama oradaki terör örgütlerinden birine ait olduğu konusunda kuşku yok. Çünkü bir terörist faaliyet içerisinde."

"Çok sayıda mühimmatla Türkiye'ye giriş yapmışlar. Bunların girişleri nasıl olmuş?" yönündeki soruyu da Ala, "Onu henüz bilemiyoruz, araştırıyoruz" şeklinde yanıtladı.

Bakan Ala, başka bir gazetecinin, "IŞİD'den yapılan bir tehdit vardı, Türkiye'ye yönelik. Bu Süleymanşah türbesindeki Türk askerleri çekmezseniz, burayı yerle bir ederiz' diye. Bu konuda ne söyleyecekseniz" sorusu üzerine şöyle konuştu:

"Türkiye'nin Suriye dış politikası çok açık ve berrak. Türkiye, Suriye halkının yanındadır. O konuda öyle terörist organizasyonların yönlendirebileceği bir ülke değildir. Dolayısıyla Türkiye kendi dış politikasının gereklerini her zaman yapmıştır, yapacaktır."

Açıklamalarının ardından Cumhuriyet Caddesi'ndeki AK Parti seçim bürosunu ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi.

Bakan Ala, daha sonra Ulu Camisi'nde cuma namazını kıldı.

Bu arada Bakan Ala, yolun karşısına geçerken, korumalarının hareket halindeki taksiyi durdurması üzerine, araç sürücüsüne, "Kusura bakmayı" dedi.

Bakan Ala'nın camiye girmesinin ardından rahatsızlanan bir seyyar satıcıya da sağlık ekipleri müdahale etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com