İçişleri Bakanı Ala AA Editör Masası'nda

İçişleri Bakanı Ala AA Editör Masasında
"Anadolu Ajansı, bu alanın boş olmadığını gösterdi. Herkesin habercilik yapması gerektiğini, haberciliğin ne kadar kıymetli bir faaliyet olduğunu çok net bir biçimde ortaya koydu"

ANKARA (AA) - İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Anadolu Ajansı (AA), bu alanın boş olmadığını gösterdi. Herkesin habercilik yapması gerektiğini, haberciliğin ne kadar kıymetli bir faaliyet olduğunu çok net bir biçimde ortaya koydu" dedi.

Bakan Ala, Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk oldu, editörlerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Ajansa gelişinde Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk tarafından karşılanan Ala, daha sonra AA Editör Masası toplantısına katıldı.

Bakan Ala'ya ajansın çalışmaları ve AA Editör Masası toplantılarına ilişkin bilgi veren AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel MÖztürk, "Arkadaşlarımız 7 dilde yayın yapan bir sistemi de yönetiyorlar. Mesela Kahire'deki ofisimiz Arapça'yı, Bakü'deki Rusça'yı, Saraybosna'daki ofisimiz Boşnakça'yı, bu ekipler aynı zamanda bunun da koordinasyonunu yapıyorlar" diye konuştu.

Ajansın günde bin 500 haber, bin 800 fotoğraf yayımlandığını vurgulayan Öztürk, "Üretimimiz açısından şu anda dünyanın 8'inci büyük ajansı konumundayız. 82 ülkede temsilcimiz bulunuyor. 82 ülkede, 65 ayrı milletten 2 bin 200 çalışanımız var" dedi.

İçişleri Bakanı Ala ise Anadolu Ajansı'nın son yıllarda gösterdiği performanstan dolayı Öztürk'ü tebrik etti.

"Hem dış ülkelerde hem Türkiye içinde bizim kadrodan beklediğimiz ama başkalarının beklemediği bu performanstan dolayı yürekten tebrik ediyorum" ifadelerini kullanan Ala, Anadolu Ajansı'nın haberciliğe ciddi bir kalite getirdiğini söyledi. Bakan Ala, şunları kaydetti:

"Anadolu Ajansı, bu alanın boş olmadığını gösterdi. Herkesin habercilik yapması gerektiğini, haberciliğin ne kadar kıymetli bir faaliyet olduğunu çok net bir biçimde ortaya koydu. Şimdi herhalde Anadolu Ajansı'na bakılarak ölçümler, değerlendirmeler yapılacak. Bu bir kamu, yarı kamu diyelim, organizasyon olarak doğrusunu söylemek gerekirse benim de çok fazla beklemediğim birşeydi. Sizi ekip olarak tebrik ediyorum. Çok hızlı doğru kararlar aldınız."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com