İçişleri Bakanı Ala AA'ya konuştu: (2)

İçişleri Bakanı Ala AAya konuştu: (2)
"Vatandaşlarımız herhangi bir sorunla karşılaşırlarsa polis ve jandarmaya ait 155 ve 156 numaralı telefonlarımız ile valiliklerdeki güvenlik birimlerimizi arasınlar. Derhal gereği yapılacaktır. Seçimlerin en güvenli biçimde yapılabilmesi için her türlü te

ANKARA (AA) - İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Vatandaşlarımız herhangi bir sorunla karşılaşırlarsa bizim polis ve jandarmaya ait 155 ve 156 numaralı telefonlarımızla valiliklerdeki güvenlik birimlerimizi arasınlar. Derhal gereği yapılacaktır. Seçimlerin en güvenli biçimde yapılabilmesi için her türlü tedbir alınmıştır. Vatandaşlarımız rahat olsunlar" dedi.

Bakan Ala, seçimlerde alınan güvenlik tedbirlere ilişkin AA muhabirlerine açıklamada bulundu ve soruları yanıtladı.

Seçimlerin huzur ve güven içinde geçmesi için jandarma ile emniyet birimlerinin ülke genelinde ciddi tedbirler aldığını vurgulayan Ala, vatandaşların güven içinde oylarını kullanabileceğini belirtti. Ala, "Hiç endişe edilecek bir durum yok. Vatandaşlarımız huzur ve güven içinde gitsinler oylarını kullanıp, siyasi tercihte bulunsunlar" diye konuştu. 

Seçim günü herhangi bir sorunla karşılaşan vatandaşların görevlilerden yardım isteyebileceğini bildiren Bakan Ala, şöyle devam etti:

"Vatandaşlarımız herhangi bir sorunla karşılaşırlarsa polis ve jandarmaya ait 155 ve 156 numaralı telefonlarımız ile valiliklerdeki güvenlik birimlerimizi arasınlar. Bu telefonlar ilan edildi. Valiliklerde, ilçelerde seçim harekat merkezlerine bildirimde bulunsunlar. Derhal gereği yapılacaktır. Seçimlerin en güvenli biçimde yapılabilmesi için her türlü tedbir alınmıştır. Vatandaşlarımız rahat olsunlar."

-"AA ile koordinasyon 

Efkan Ala, seçim günü vatandaşların doğru bilgiyi hızlı biçimde almaları için İçişleri Bakanlığı, valilikler ve Anadolu Ajansı arasında koordinasyon kurulduğuna işaret ederek, "Biz vatandaşlarımızın, kamuoyumuzun seçim gününde doğru ve hızlı bilgi almaları yönünde çalışma yürüttük. Valiliklerimiz Anadolu Ajansı ile diyalog içinde. Vatandaşlarımızın doğru bilgiyi, hızlı biçimde almaları için bir mekanizma oluşturuldu. Vatandaşlarımızın güven ve huzur içinde bir seçim geçireceklerini biliyorum. Seçimlerin ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

-Bakayalar durumdakilerin oy kullanması

Bakan Ala, "Bakaya durumdaki vatandaşların yakalanma korkusundan sandık başına gidip oy kullanamayacağı yönünde haberler var. Bu konuda değerlendirmeniz olacak mı" sorusu üzerine, bu durumdaki gençlerin rahatlıkla sandığa gidip oylarını kullanabileceğini ifade etti. Ala, "Geçlerimiz rahat olsunlar. Milli Savunma Bakanımız da açıklama yaptılar. Vatandaşlarımızın oy kullanma, seçmen iradesini ortaya koyma hakları en vazgeçilmez haklarındandır. O gün için öyle bir şey söz konusu değil. Herkes rahatlıkla gidip oyunu kullansın ve vatandaşlık görevini yerine getirsin" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır mitingi hatırlatılıp, "Geçmişte siz de Diyarbakır'da vali olarak görev yaptınız. Bölgenin o günleriyle geldiği noktayı karşılaştırmanız mümkün mü" sorusu üzerine Bakan Ala, Diyarbakırlıların her zaman olduğu gibi Başbakan Erdoğan'ı en güzel şekilde karşılayacağını ifade etti. Ala, "Teveccühlerini göstereceklerdir, birlikte olduklarını ortaya koyacaklardır. Çok güzel büyük bir miting olacağını düşünüyorum. Diyarbakırlı kardeşlerime buradan saygı ve selam gönderiyorum" dedi.

-"340 bin personel görevlendirildi"

Efkan Ala, jandarma ve emniyet teşkilatından 340 bin personelin seçim güvenliğine yönelik görevlendirildiğini belirtti. Personelin görevini en iyi şekilde yapmaları için hizmet içi eğitime de tabi tutulduğunu belirten Ala, görevlilerin, vatandaşların huzur ve güven içinde seçime gitmeleri için en iyi biçimde hazırlandığını aktardı.

"340 bin büyük bir rakam. Bu da seçim güvenliğine verdiğiniz önemi gösteriyor" değerlendirmesi üzerine Ala, şunları söyledi:

"Türkiye'de sandık demokrasimizin en önemli enstrümanı, seçimler en önemli aktivitesidir. Bu bakımdan devlet olarak seçimlerin en huzurlu biçimde, rahat biçimde yapılması için bütün devlet birimlerimizle birlikte gerekli tedbirleri almış durumdayız. 340 bin personelimiz de seçimlerin en güzel şekilde yapılması için eğitim ve donanımlarıyla birlikte görev almış durumdadır."

(Bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com